اخبار سیاسی

وزارت خارجه؛ مقصد سیزدهمین نامه کاربردی بذرپاش ، ویزا با کشور های طرف تجاری لغو شود

رئیس کل دیوان محاسبات کشور با اشاره به ظرفیت های روابط خارجی و نمایندگی های سیاسی کشور در خارج جهت تحقق اهداف مرتبط با تولید، بر حمایت این وزارتخانه از تولیدکنندگان داخلی و سرمایه گذاران خارجی و ایرانیان خارج از کشور، تاکید کرد.

28 مهر 1400

افتتاح نخستین مرکز نوآوری و توسعه تعاون در سیستان و بلوچستان

خبرنگاران/سیستان و بلوچستان نخستین مرکز نوآوری و توسعه تعاون (منتا) در شهرستان زابل به صورت ویدئوکنفرانس با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افتتاح شد.

6 مهر 1400

زارع پور: لزوم همگرایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شورای عالی فضای مجازی، مصوبات شورا را اجرا می کنیم

وزیر ارتباطات با تاکید بر لزوم همگرایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شورای عالی فضای مجازی گفت: برای برگزاری جلسات منظم با شورای عالی فضای مجازی برنامه ریزی می کنیم. ما خودمان را مجری سیاست های شورای عالی فضای مجازی می دانیم....

17 شهریور 1400

گوترش: شرایط انسانی در تیگرای به شدت نگران کننده است

دبیر کل سازمان ملل متحد نسبت به وخامت اوضاع انسانی در شهر جنگ زده تیگرای در اتیوپی به شدت ابراز نگرانی کرد.

18 مرداد 1400

عراقچی با نماینده هیات روس در مذاکرات برجام دیدار کرد

تهران (پانا) - سید عباس عراقچی رئیس هیات ایرانی در مذاکرات برجام امروز برای دومین بار از آغاز ششمین دور مذاکرات برجام با رئیس هیات روسیه در وین دیدار کرد.

19 تیر 1400

خطیب زاده: سیاست های مخرب آمریکا تبعات بلندمدتی در منطقه داشته است

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به اینکه ایران به دقت تحولات نگران کننده افغانستان را دنبال می نماید، تأکید کرد که سیاست های مخرب آمریکا تبعات بلندمدتی در منطقه داشته است.

16 تیر 1400

امید برای بازگرداندن برجام به شکل اولیه آن وجود دارد؟

خبرنگاران : سخنگوی کرملین با اشاره به پرداختن رؤسای جمهور روسیه و ایالات متحده به مسئله ایران در نشست ژنو گفت که امید برای بازگرداندن برجام به شکل اولیه آن وجود دارد.

13 تیر 1400

حدس ها از سپردن کرسی وزیر اول به خواهر رهبر کره شمالی

برآورد ها بر آن است که جایگاه شماره دو ایجاد شده در کادر رهبری کره شمالی احتمالا خالی بماند و یا در صورت بروز مسائل سلامتی یا سایر موارد اضطراری توسط یو جونگ، خواهر قدرتمند کیم جونگ اون پر شود.

10 تیر 1400

غریب آبادی: فراتر از برجام، تعهدی را در حوزه هسته ای نمی پذیریم

نماینده دائم ایران در سازمان های بین المللی در وین با بیان این که مذاکرات وارد موضوعات مهم و اساسی شده، گفت: ایران فراتر از برجام، تعهدی را در حوزه هسته ای نمی پذیرد.

2 تیر 1400

چرا مردم به یک مجری اعتماد نمی نمایند؟

غلامعلی پیرایرانی ـ گوینده و گزارشگر باسابقه صداوسیما ـ معتقد است: مجری و برنامه های رادیو و تلویزیون زمانی مورد اعتماد هستند که سوالات مجری از مسوولی که در مقابلش قرار می گیرد، پرسش های مردم بوده و از پیش معین شده نباشد.

31 خرداد 1400

صدور مجوز تاسیس منطقه ویژه مالی خرم آباد

استاندار لرستان گفت: مجوز تاسیس منطقه ویژه مالی خرم آباد توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام صادر شد.

30 خرداد 1400

واکنش لاوورف به حملات آمریکا

سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه گفت: مسکو تحریم های یک جانبه اتحادیه اروپا علیه سیاستمداران و شرکت های روسی را بی پاسخ نخواهد گذاشت.

22 خرداد 1400

سند راهبردی پیرادندانپزشکی تدوین می شود

شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی تدوین سند راهبردی پیرادندانپزشکی و نهایی کردن عناوین و برنامه درسی رشته های سلامت دهان و پروتز های دندانی را مصوب کرد.

12 خرداد 1400

خبرنگاران مجوز ایجاد منطقه ویژه اقتصادی خرم آباد صادر شد

خرم آباد - خبرنگاران - استاندار لرستان گفت: مجوز تاسیس منطقه ویژه اقتصادی خرم آباد توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام صادر شد.

5 خرداد 1400

اذعان اشرف غنی به تاثیر نیروهای خارجی در خط و مشی سیاسی دولت افغانستان

رئیس جمهور افغانستان با اشاره به دخالت های خارجی اظهار داشت که با خروج نظامیان آمریکایی و ناتو فرصت بازنگری سیاست های منطقه ای و بین المللی برای این کشور فراهم می گردد.

3 خرداد 1400

کرونا شکاف جنسیتیرا با افزایش به 32 درصد رساند

مدیرکل امور بین الملل معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، با اشاره به گزارش سال 2021 مجمع دنیای اقتصاد در مورد شکاف جنسیتی کشورها، گفت: براساس این گزارش و در مقایسه با سال گذشته بدلیل همه گیری ویروس کرونا، دنیا با عقب گرد در حوزه کاهش شکاف جنسیتی روبرو...

1 خرداد 1400

پاکستان 2 گذرگاه جدید مرزی با ایران تأسیس و راه اندازی می نماید

مقامات پاکستان از برنامه این کشور برای تأسیس و راه اندازی 2 گذرگاه جدید مرزی با ایران خبر دادند.

30 اردیبهشت 1400

توضیح نماینده مجلس عراق درباره سفر ظریف

ایرنا نوشت: نماینده مجلس عراق از فراکسیون الفتح گفت که سفر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به این کشور ارتباطی با مذاکرات هسته ای تهران در وین ندارد.

26 اردیبهشت 1400

رسیدگی فوری AFC به اتفاقات بازی فولاد - النصر

ملاقات رفت تیم های فوتبال فولاد ایران و النصر عربستان در حالی برگزار گردید که در این مسابقه، عبدالرزاق حمدالله مهاجم النصر با انجام حرکت غیر اخلاقی باعث واکنش محمد آبشک هافبک فولاد و ضربه وی به مهاجم حریف شد.

25 اردیبهشت 1400

خبرنگاران بودجه کهگیلویه و بویراحمد در سال1400 حدود56 درصد رشد داشته است

یاسوج- خبرنگاران- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بودجه استان در سال 99حدود932 میلیارد تومان بود که این عدد در لایحه بودجه سال 1400 با حدود 56 درصد رشد به یک هزار و 451 میلیارد تومان افزایش بافته است.

24 اردیبهشت 1400
تعداد: (85)