واحدهای مسکن ملی بیمه کیفیت می شوند

به گزارش وبلاگ مستند، به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در نشست شورای هماهنگی برنامه های حوزه مسکن گفت: تفاهم نامه ای با بیمه امضا شد که براساس آن واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی از سه تا 10 سال بیمه کیفیت می شوند.

واحدهای مسکن ملی بیمه کیفیت می شوند

در این نشست که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار گردید بر اتمام پالایش نهایی متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن تا سرانجام خرداد تاکید شد. بعلاوه مقرر شد جلسات شورای عالی مسکن با حضور رئیس جمهور ماهانه برگزار گردد.

تا به امروز بیش از 5 میلیون و 400 هزار نفر متقاضی مسکن در سامانه طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام نموده اند که بیش از 3 میلیون و 270 هزار متقاضی واجد شرایط اولیه شناخته شده اند و از این میان پالایش نهایی 562 هزار متقاضی نهایی شده است. در طرح نهضت ملی مسکن قرار است حدود 3 میلیون و 200 هزار واحد شهری و 800 هزار واحد روستایی در مدت 4 سال ساخته گردد.(مهر)

واحدهای نهضت ملی مسکن کجا ساخته می گردد؟

محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس در تبادل نظر با تسنیم، با اشاره به آخرین شرایط از اجرای قانون جهش فراوری مسکن، گفت: تا به امروز بیش از پنج میلیون نفر در سامانه مربوطه ثبت نام نموده و اطلاعات بیش از دو میلیون نفر تایید شده است.

وی با بیان اینکه تا به امروز برای ساخت بیش از 2.5 میلیون واحد مسکونی، زمین تعیین شده است، اظهار داشت: به طور مثال جانمایی زمین ها در تهران شامل شهرهای اطراف مرکز از جمله پردیس، پرند و هشتگرد و بعلاوه بخش هایی از منطقه 22 تهران با قطعات مختلف است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه هم اکنون کار اجرایی ساخت یک میلیون مسکن شروع شده است، گفت: میانه پیشرفت این یک میلیون مسکن بین 15 تا 20 درصد بوده که البته عقب تر از پیش بینی های اجرا شده است.

چرا پروژه ساخت مسکن کند است؟

رضایی کوچی، از کندی پیشرفت پروژه ساخت یک میلیون مسکن در کشور انتقاد کرد و ناهماهنگی بین بانک ها و عدم همراهی آنها با وزارت راه در بحث پرداخت تسهیلات، ناهماهنگی مدیران استانی و جابجایی مدیران وزارتخانه در سطح استان ها را عامل کندی در فرایند پروژه دانست.

او بعلاوه عدم وجود یک قرارگاه واحد در وزارت راه و شهرسازی برای پیگیری اجرای درست قانون و متعاقب آن موازی کاری دستگاه های ذی ربط از مهمترین دلایل عدم تحقق پیش بینی ها در پیشرفت پروژه ساخت بوده است.

کوچی در پاسخ به این سوال که آیا در جلسات شورای عالی مسکن مسائل مذکور مطرح شده است، توضیح داد: در این جلسات عموماً درباره مرتفع کردن بعضی مسائل از جمله شرایط احراز مشمولان و هموار کردن جهت پرداخت تسهیلات بانکی بحث شد.

در حالی که یکی از مسائل اصلی در جهت اجرای قانون جهش فراوری مسکن، موازی کاری های اجرا شده در هفت معاونت وزارت راه و شهرسازی است که مسئولیت های مجزایی در اجرای قانون برعهده دارند.

منبع: تجارت نیوز

به "واحدهای مسکن ملی بیمه کیفیت می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واحدهای مسکن ملی بیمه کیفیت می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید