هشدار قاطع چین: آمریکا درباره تایوان، بهای گزافی پرداخت می کند

به گزارش وبلاگ مستند، سخنگوی وزارت امور خارجه چین هشدار داد ایالات متحده در صورت ادامه جهت اشتباه در خصوص تایوان، بهای غیر قابل تحملی را پرداخت خواهد کرد.

هشدار قاطع چین: آمریکا درباره تایوان، بهای گزافی پرداخت می کند

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ مستند، وانگ ونبین سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز سه شنبه در واکنش به اظهارات اخیر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا درباره تایوان هشدار داد ایالات متحده در صورت ادامه راستا اشتباه در مورد تایوان، بهای غیر قابل تحملی را پرداخت خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری تاس، این دیپلمات چینی هشدار داد: ایالات متحده به بازی کلمات حول اصل چین واحد ادامه می دهد. اما من می خواهم به طرف آمریکایی یادآوری کنم که هیچ قدرتی در جهان وجود ندارد، حتی در داخل ایالات متحده که بتواند نیرو های مدافع استقلال تایوان را از شکست نجات دهد.

به گفته این سخنگو، آمریکا وعده های خود در مورد موضوع تایوان را زیر پا گذاشت و اصل چین واحد را از بین برد. علاوه بر این، به طور مخفیانه و آشکار از فعالیت های جدایی طلبانه با هدف استقلال تایوان حمایت کرده است.

وانگ ونبین در ادامه گفت: اگر آمریکا به راستا اشتباه ادامه دهد، نه تنها پیامد های برگشت ناپذیری برای روابط چین و آمریکا ایجاد می کند، بلکه آمریکا را مجبور می کند در نهایت بهای غیرقابل تحملی بپردازد. چین اعتماد به نفس کامل دارد، توانایی کامل دارد و آماده است قاطعانه فعالیت های جدایی طلبانه با هدف استقلال تایوان و مداخله خارجی را مهار کند و بدون تزلزل از حاکمیت کشور و تمامیت ارضی خود دفاع کند.

بایدن روز دوشنبه طی نشست خبری با فومیو کیشیدا نخست وزیر ژاپن در توکیو گفت اگر تهاجم نظامی علیه تایوان انجام شود، آمریکا آماده است که به شکل نظامی دخالت کند؛ اظهارنظری که واکنش تند چین را در پی داشت و مقامات کاخ سفید و بعد خود بایدن را وادار کرد از حرفش عقب نشینی کند.

امروز (چهارشنبه) همچنین ارتش چین در بیانیه ای اظهار داشت که به منظور هشدار جدی به آمریکا درباره تعاملات با تایوان، یک رزمایش نظامی در اطراف تایوان انجام داده است. در بیانیه ارتش چین آمده است: اخیراً فرماندهی بخش شرقی ارتش آزادی بخش خلق چین گشت زنی های آمادگی رزمی مشترک و تمرین های نظامی را در حریم دریایی و هوایی اطراف جزیره تایوان ترتیب داد... این یک هشدار جدی به دلیل فعالیت اخیر بین ایالات متحده و تایوان است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "هشدار قاطع چین: آمریکا درباره تایوان، بهای گزافی پرداخت می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار قاطع چین: آمریکا درباره تایوان، بهای گزافی پرداخت می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید