اخبار اقتصادی

هشدار قاطع چین: آمریکا درباره تایوان، بهای گزافی پرداخت می کند

سخنگوی وزارت امور خارجه چین هشدار داد ایالات متحده در صورت ادامه جهت اشتباه در خصوص تایوان، بهای غیر قابل تحملی را پرداخت خواهد کرد.

16 تیر 1401

امیرعبداللهیان به سوئیس رفت

به گزارش خبرنگاران، وزیر خارجه کشورمان به مجمع جهانی اقتصاد داووس رفت. درباره داووس چه می دانید؟

15 تیر 1401

مشارکت ایران، ونزوئلا و نیکاراگوئه در ساخت پتروپالایشگاه

وزیر نفت با بیان اینکه توافقات و قرارداد هایی با حضور رئیس جمهوری کشور نیکاراگوئه به امضای دو طرف خواهد رسید، افزود: یکی از مهم ترین این قرارداد ها تأمین سوخت نیکاراگوئه به شمار می رود.

12 تیر 1401

واحدهای مسکن ملی بیمه کیفیت می شوند

به گزارش خبرنگاران، به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در نشست شورای هماهنگی برنامه های حوزه مسکن گفت: تفاهم نامه ای با بیمه امضا شد که براساس آن واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی از سه تا 10 سال بیمه کیفیت...

10 تیر 1401

مبلغ یارانه دستمزد چقدر شد؟

به گزارش خبرنگاران، طرح پرداخت یارانه دستمزد با هدف تحرک­ بخشی به ایجاد اشتغال در بنگاه ­های خرد، کوچک و میانه و همچنین زمینه­ سازی برای اشتغال دانش­ آموختگان مقاطع تحصیلی دیپلم و بالاتر، ارتقاء مهارت و کسب تجربه از طریق جویندگان کار به خصوص گروه شغل...

4 تیر 1401

اعلام جزئیات سامانه یکپارچه فروش خودرو؛ شروع به کار از هفته آینده

مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت، ضمن تشریح جزئیات فروش خودرو در سامانه یکپارچه فروش، زمان شروع به کار این سامانه را هفته آینده اعلام و تاکید نمود که این سامانه با هدف ایجاد شفافیت در همه جنبه ها، افزایش مقدار عرضه و توقف فراوری خودرو...

4 تیر 1401

دست پرسپولیس به پول بورس می رسد؟

باشگاه پرسپولیس هفته گذشته با پرداخت وجه اعلام شده از سوی سازمان خصوصی سازی با گرفتن تاییدیه بانکی اولین قدم برای برداشت پول فروش سهام را برداشت.

31 خرداد 1401

شهر های شمالی هم درگیر پدیده گردوخاک می شوند

به گفته مدیرکل پیش بینی و مرکز مدیریت هشدار سازمان هواشناسی کشور این پدیده ادامه خواهد یافت و فردا نیمه شرقی کشور و خراسان جنوبی را هم درگیر خواهد نمود.

31 خرداد 1401

پیشنهاد 10 هزار تومانی کشاورزان برای خرید تضمینی گندم

علیقلی ایمانی، رئیس بنیاد ملی گندم کاران ایران با اشاره به تصویب نشدن قیمت پیشنهادی خرید تضمینی گندم از سوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس، گفت: کمیسیون تلفیق مجلس تصمیم گرفته است که ارز تخصیص داده شده برای واردات گندم را در بازار به ریال تبدیل و به کشاورزان...

22 خرداد 1401

محدوده دریاها می تواند بسیاری از چالش های ما را حل نماید

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: هر قدمی که در دریا برداریم، هزاران قدم در حوزه مالی و دیپلماسی مالی برداشته ایم و برخواهیم داشت که قطعا می تواند در همه حوزه های کشور به ویژه معیشت و اشتغال تاثیرگذار باشد.

16 خرداد 1401

قیمت خودرو امروز 17 فروردین 1401، پیش بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

به گزارش خبرنگاران، قیمت خودرو صفر داخلی در روز 17 فروردین 1401 با توجه به آمارها و قیمت روزانه سایت دیوار با تغیراتی همراه است.

10 خرداد 1401

ایران حق رای خود را در سازمان ملل به دست آورد، بدهی ایران پرداخت شد

ایران پس از پرداخت بدهی معوقه اش از محل دارایی های مسدود شده این کشور نزد بانک های کره جنوبی، بار دیگر حق رای خود را در سازمان ملل به دست آورد.

10 خرداد 1401

کشف تصادفی یک سکه مهم

مردی در فرانسه پیروز به کشف یک سکه تاریخی شده است که بر روی آن یکی از معدود تصاویر موجود از یکی از امپراتورهای روم وجود دارد.

4 خرداد 1401

آخرین گزارش از بازار مسکن، افزایش قیمت فروش و اجاره ملک

به گزارش خبرنگاران، مرکز آمار ایران گزارشی از شاخص های کلان اقتصادی و اجتماعی را منتشر کرده است که بخشی از آن به تحولات بازار مسکن اختصاص دارد. این فصلنامه، در آخرین روز کاری سال 1400 منتشر شد اما داده های آن مربوط به ماه ها و فصل های پیش از آن است.

2 خرداد 1401

شناسایی بیش از 300 قطعه فسیل و کانی در ژئوپارک ارس

ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، شناسایی بیش از 300 قطعه فسیل و کانی در ژئوپارک ارس صورت گرفت.

1 خرداد 1401

تور اروپا ارزان: تور ارزان اروپا: تایید یک دارو برای پیشگیری از کرونا در اروپا

آژانس دارو های اروپا (EMA) استفاده از داروی آنتی بادی آسترازنکا برای پیشگیری از عفونت کرونا را توصیه کرد.

26 اردیبهشت 1401

افشای جزئیات نو از قیمت گوشی گلکسی F23 سامسونگ

قیمت گوشی گلکسی F23 سامسونگ در بازار هند کمتر از 20000 روپیه است و ظاهراً این گوشی در ماه مارس وارد بازار خواهد شد.

24 اردیبهشت 1401

یکی از ثروتمندترین صادرکنندگان نفت دنیا غیرقابل سکونت می گردد

گرمایش دنیای باعث شده دما در سراسر دنیا افزایش قابل ملاحظه ای پیدا کند اما کویت که یکی از گرم ترین کشورهای روی زمین است، به سرعت غیرقابل سکونت می گردد.

17 اردیبهشت 1401

شوک اقلیمی به املاک استانی

بازار املاک کشور به بحران اقلیمی واکنش نشان داد. خشکسالی ها و تنش آبی به همراه فرونشست (و البته ریزگرد) در 6 استان باعث شده است طی فصل اول سال جاری، جابه جایی محسوس تقاضای ملکی از استان های درگیر به سایر منطقه ها کشور رقم بخورد. در استان هایی مثل اصفهان،...

10 اردیبهشت 1401

کارمندان توانمند چه محیطی را دوست دارند؟

افراد سختکوش در پی چالش هستندبا توجه به آنکه نرخ تغییر در کسب و کار، مدام در حال افزایش است؛ اشتغال در یک کار برای تمام عمر دیگر معنایی ندارد. فناوری های تازه، کسب و کار سنتی را با نرخی هشدار دهنده از رواج می اندازند و در نتیجه افراد به طور میانگین بیش...

7 اردیبهشت 1401
تعداد: (173)