اسنپدراگون 8 نسل 4 رقیب ترسناکی برای تراشه های اپل است

به گزارش وبلاگ مستند، بر اساس نتایج بنچمارک منتسب به اسنپدراگون 8 نسل 4 که در پایگاه داده گیک بنچ 6 منتشر شده، این تراشه به طور قابل توجهی سریع تر از نسل قبلی است و حتی می تواند رقیب قدرتمندی برای تراشه M3 اپل باشد.

اسنپدراگون 8 نسل 4 رقیب ترسناکی برای تراشه های اپل است

اسنپدراگون 8 نسل 4 در آزمون تک هسته ای و چند هسته ای به ترتیب امتیازات 2845 و 10628 را به دست آورده است. بنابراین در مقایسه با اسنپدراگون 8 نسل 3 که در گلکسی S24 اولترا امتیاز 7249 را در تست چند هسته ای به دست آورده، چیپست نو در این تست 46 درصد سریع تر است و در تست تک هسته ای هم اختلاف محسوسی با نسل قبلی دارد.

گفته می گردد اسنپدراگون 8 نسل 4 از چینش 6 + 2 برای هسته های خود استفاده نموده و ظاهرا در این تراشه فقط هسته های سفارشی Phoenix استفاده شده است. به نظر می رسد که مانند دایمنسیتی 9300، اسنپدر اگون 8 نسل 4 هم هسته های کم مصرف خود را کنار گذاشته و در نتیجه به بهای افزایش مصرف انرژی، می تواند عملکرد بسیار بهتری از خود ارائه دهد. این تراشه مبتنی بر نسل نو فناوری 3 نانومتری TSMC موسوم به N3E است و این یعنی به لطف بهره گیری از فناوری ساخت نو، تا حد زیادی اثرات منفی افزایش مصرف انرژی جبران خواهد شد.

در تصویر بالا می توانید نتایج بنچمارک گیک بنچ 6 برای مک بوک پرو M3 را مشاهده کنید و بر اساس اعداد به دست آمده، به نظر می رسد تصمیم کوالکام برای استفاده از هسته های پردازشی نو، کاملا موفقیت آمیز بوده است. بدون شک تماشا اینکه بالاخره شکاف عملکرد با سری A اپل پر شده است، به معنای رقابت بیشتر در این فضا است، اما هنوز چندین سوال بی پاسخ وجود دارد. برای مثال، معیارهای مصرف انرژی ارائه نشده اند، بنابراین حتی اگر اسنپدراگون 8 نسل 4 در تست چند هسته ای Geekbench 6 از مرز 10000 امتیاز گذشته باشد، دانستن این موضوع لازم است که با چه اندازه مصرف انرژی به این رقم دست پیدا نموده است.

با توجه به اینکه حدود یک سال تا معرفی رسمی اسنپدراگون 8 نسل 4 فاصله داریم، هنوز در خصوص مواردی مانند عملکرد این تراشه نمی توانیم با قاطعیت صحبت کنیم ولی با انتشار گزارش ها و بنچمارک های بیشتر، در این زمینه ابهامات کمتر می گردد.

منبع: wccftech

منبع: دیجیکالا مگ

به "اسنپدراگون 8 نسل 4 رقیب ترسناکی برای تراشه های اپل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسنپدراگون 8 نسل 4 رقیب ترسناکی برای تراشه های اپل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید