کشف بقایای یک شهر عصر برنز

به گزارش وبلاگ مستند، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده و گزارشات منتشر شده، کشف بقایای یک شهر عصر برنز صورت گرفت.

کشف بقایای یک شهر عصر برنز

گروهی از باستان شناسان با کاوش در چین بقایای شهری محصور شده با دیوار را کشف کردند که به عصر برنز تعلق دارد و زمانی در آن یک قلعه، خندق، گورستان، گودال هایی برای حیوانات قربانی شده و کارگاه های سفال سازی وجود داشت.

این شهر باستانی که با نام Yaoheyuan شناخته می گردد، در دامنه های کوهستان لیوپان واقع در شمال غربی چین قرار داشت. براساس اطلاعاتی که در سوم اوت در ژورنال آنتیکیتی منتشر شده، این شهر در دوره ژو غربی (فاصله 1045 پیش از میلاد تا 771 پیش از میلاد) یک مرکز قدرتمند سیاسی و فرهنگی بود.

با اینکه چندین محوطه باستان شناسی متعلق به عصر برنز در این منطقه از چین وجود دارد، با این حال باستان شناسان شهر Yaoheyuan را با توجه به تنوع سازه هایی که در آن کشف شده است، به عنوان یک قطب منطقه ای در دوران دودمان ژو در نظر گرفته اند.

کارشناسان با توجه به کشف مقبره های متعدد شامل استخوان حیوانات و انسان دریافتند که قربانی کردن یک سنت رایج در این شهر باستانی بوده است. کاوشگران بعلاوه شش گودالی را کشف کردند که بقایای چندین اسب در آنها وجود دارد. آنها در مجموع اسکلت 120 اسب از جمله چند کره اسب را در این گودال ها پیدا کردند.

باستان شناسان بعلاوه بقایای نخستین محوطه ریخته گری برنز متعلق به دوران ژو غربی را در این مکان کشف کردند.

علاوه بر این، باستان شناسان مجموعه متنوعی از اشیای تاریخی از جمله اشیای سرامیکی و سنگی و یشم را کشف کردند که در نقاط مختلف این محوطه باستانی قرار داشتند.

منبع: همگردی

به "کشف بقایای یک شهر عصر برنز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف بقایای یک شهر عصر برنز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید