6 قانون موثر که برای داشتن خواب خوب باید بدانید

به گزارش وبلاگ مستند، خواب مرهمی است که بعد از یک روز طولانی فرد را آرام می نماید و انرژی دوباره به او می بخشد؛ محققان توصیه هایی به افراد برای داشتن خواب بهتر در شب ارائه کردند.

6 قانون موثر که برای داشتن خواب خوب باید بدانید

به گزارش وبلاگ مستند به نقل از هندوستان تایمز، محققان تاکید می نمایند، خواب خوب برای سلامتی روحی و جسمی ما ضروری است. در واقع خوابیدن هم میزان غذا خوردن یا تنفس برای زندگی ما مهم است. نتیجه کمبود خواب فقط محدود به خواب آلودگی نمی گردد بلکه توانایی های شناختی انسان و سطح بهره وری هم کاهش پیدا می نماید؛ علاوه بر اینکه خطر بروز بسیاری از بیماری های روانی و جسمی هم با کمبود خواب افزایش پیدا می نماید.

به همین دلیل محققان توصیه هایی برای داشتن خوابی سالم به افراد می نمایند؛ در مرحله اول ضروری است افراد به موقع خوابیدن را اولویت قرار دهند؛ مهم است که بین ساعت 10:00 تا 11:00 شب به رختخواب بروند تا بدن به طور سالم عمل کند. نکته دیگر توجه به احتیاج بدن است؛ در صورتی که زمان خواب رسیده باشد و به آن بی توجهی گردد می تواند باعث عدم تعادل روده، بی حالی یا حتی سردرد گردد.

به گفته کارشناسان، بهتر است افراد برای خواب بهتر در شب پاها را با روغن کنجد گرم یا دمای اتاق ماساژ دهند. همواره هنگام خواب لباس های گشاد و راحت بپوشند، این نحوه پوشیدن لباس به افراد یاری می نماید سریع تر و بهتر بخوابند. همواره در یک محیط تمیز و راحت بخوابند و بهتر است در تاریکی کامل به خواب بروند تا ریتم شبانه روزی افراد به خوبی کار کند.

آنالیز های متعدد نشان داده، خواب خوب شبانه منبع شادی و قدرت بهتر است. پس بهتر است برای خواب خوب در شب خواب های طولانی در نیمه روز ترک گردد و نکته آخر اینکه چیزی به نام جبران کمبود خواب در طول روزهای هفته با خواب آخر هفته وجود ندارد. این تمرین ساعت بیولوژیکی شما را مختل می نمایند و می تواند منجر به هضم ضعیف، عدم تعادل انرژی و هورمون گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "6 قانون موثر که برای داشتن خواب خوب باید بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 قانون موثر که برای داشتن خواب خوب باید بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید