گوترش: تمامی طرف های درگیر در یمن وارد مذاکره شوند

به گزارش وبلاگ مستند، دبیر کل سازمان ملل از تمامی طرف های درگیر در یمن خواست تا برای حل اختلافات وارد مذاکره شوند.

گوترش: تمامی طرف های درگیر در یمن وارد مذاکره شوند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ مستند، آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل روز دوشنبه از تمامی طرف های درگیر در یمن خواست تا برای حل اختلافات وارد مذاکرات شوند.

وی در ادامه خواستار اجرای توافق ریاض و تمرکز تلاش ها برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا در یمن شد.

نیروهای وابسته به شورای انتقالی جنوب یمن شامگاه ششم اردیبهشت در اقدامی که علیه دولت هادی و متحد سعودی است، اعلام خودمختاری کردند و همزمان با بیانیه رئیس این شورا -مقیم در امارات- تحرکات نظامی خود را در عدن از سر گرفتند.

مارتین گریفیتس فرستاده سازمان ملل در امور یمن نیز روز دوشنبه به اعلام خودسرانه خودمختاری گروه موسوم به المجلس الانتقالی الجنوبی (شورای انتقالی جنوب) متحد امارات در جنوب یمن واکنش نشان داد. (جزئیات بیشتر)

او گفت که تحولات اخیر ناامیدکننده است، به خصوص اینکه عدن و دیگر مناطق جنوبی پس از خسارت های سیلاب اخیر و خطر کرونا هنوز به روال قبلی بازنگشته اند.

عبدالله مهدی سعید از سران شورای انتقالی جنوب در استان ضالع (جنوب یمن) اعلام کرد، این شورا از تصمیم خود برای اعلام خومختاری در جنوب یمن منصرف نخواهد شد.

شورای انتقالی جنوب، گروهی سیاسی در جنوب یمن است که در می سال 2017 شکل گرفته است. هم اکنون این گروه مورد حمایت ابوظبی است و برای سلطه بر جنوب یمن، رقیب دولت مستعفی یمن که در عربستان مقیم است، قلمداد می شود.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "گوترش: تمامی طرف های درگیر در یمن وارد مذاکره شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوترش: تمامی طرف های درگیر در یمن وارد مذاکره شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید