خبرنگاران ادامه تظاهرات ضد دولتی مردم بحرین در سالگرد انقلاب 14 فوریه 2011

به گزارش وبلاگ مستند، تهران - خبرنگاران- با وجود حضور گسترده نیروهای امنیتی در بحرین، مردم این کشور در دومین روز متوالی، یکشنبه شب دست به تظاهرات ضد دولتی زدند

خبرنگاران ادامه تظاهرات ضد دولتی مردم بحرین در سالگرد انقلاب 14 فوریه 2011

به گزارش وبلاگ مستند، رسانه های بحرینی به نقل از شبکه های اجتماعی اعلام کردند که تظاهرات ضد دولتی در این کشور کوچک خلیج فارس برای دومین روز متوالی آغاز شده است.

براساس این گزارش تظاهرکنندگان با حمل دست نوشته هایی مخالفت خود را با هیأت حاکمه در این کشور اعلام داشته و بر ادامه این تجمعات اعتراض آمیز تا برآورده شدن تمام خواسته های به حق خود تأکید کردند.

این تظاهرات همزمان با حضور گسترده نیروهای پلیس ضد شورش در محله های مختلف شهرهای بحرین روی می دهد.

شامگاه دیروز شنبه نیز معترضان بحرینی در محله هایی نزدیک منامه پایتخت این کشور و همچنین در شمال و غرب بحرین دست به اعتراض زدند

برخی رسانه ها اعلام کردند که با توجه به جو شدید امنیتی و نیز شیوع ویروس کرونا که بحرین در روزهای گذشته با رشد روز افزون شمار مبتلایان روبرو شده است، شمار معترضان در مقایسه با تظاهرات گذشته کمتر بوده است.

پلیس بحرین پیش از سالگرد 10 ساله شدن انقلاب این کشور در سال 2011 دست به استقرار گسترده نیروهای امنیتی در روستاها و راه های ارتباطی این کشور زده است، مناطقی که معترضان در گذشته اقدام به آتش زدن لاستیک خودرو می کردند و به این صورت اعتراض خود را اعلام می کردند.

با افزایش اعتراضات در سال 2011 در بحرین، عربستان هزار نظامی را برای حمایت از هیأت حاکمه بحرین روانه منامه کرد. امارات نیز 500 پلیس به بحرین فرستاد.

سازمان عفو بین الملل در بیانیه ای اعلام کرده است که پس از گذشت 10 سال از خیزش مردمی در بحرین، بی عدالتی سیستماتیک در این کشور شدت گرفته است به طوری که ظلم سیاسی تمام فضاها برای آزادی بیان را مسدود کرده است.

بحرین از 14 فوریه 2011 تا به امروز صحنه قیام مردمی علیه رژیم آل خلیفه است و طی این مدت بیش از 11 هزار شهروند بحرینی به اتهامات واهی بازداشت و از شمار زیادی از مخالفان سلب تابعیت شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ادامه تظاهرات ضد دولتی مردم بحرین در سالگرد انقلاب 14 فوریه 2011" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ادامه تظاهرات ضد دولتی مردم بحرین در سالگرد انقلاب 14 فوریه 2011"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید