نشست سه جانبه عراق، آمریکا و شورای همکاری خلیج فارس

به گزارش وبلاگ مستند، وزارت خارجه عراق در بیانیه ای از جزئیات نشست سه جانبه میان این کشور و آمریکا و شورای همکاری خلیج فارس در مورد پروژه برق رسانی به عراق اطلاع داد.

نشست سه جانبه عراق، آمریکا و شورای همکاری خلیج فارس

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بغداد الیوم، وزارت خارجه عراق امروز با صدور بیانیه ای از جزئیات نشست مربوط به تقویت همکاری های مالی میان این کشور و آمریکا و شورای همکاری خلیج فارس اطلاع داد.

در این بیانیه آمده است: در جریان این نشست نمایندگانی از کشورهای عراق، آمریکا و شورای همکاری خلیج فارس به صورت ویدئو کنفرانس شرکت داشتند.

بر اساس این بیانیه نشست سه جانبه با هدف آنالیز پروژه برق رسانی به عراق با همکاری کشورهای شورای همکاری خلیج فارس برگزار گردید.

در این بیانیه آمده است، نشست فوق توسط دولت آمریکا و حمایت این کشور در راستای دستیابی به راه حل موثر در مورد اجرای پروژه اتصال برق میان عراق و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس به همراه تقویت همکاری های مالی میان آنها برگزار گردید.

در سرانجام این نشست، بیانیه مشترکی در مورد تاکید بر حمایت کامل دولت عراق، آمریکا و شورای همکاری خلیج فارس از پروژه اتصال برق عراق و شورای همکاری خلیج فارس صادر شد.

همچنین وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای که بامداد امروز صادر شد از پروژه برق رسانی به عراق حمایت کرد.

در این بیانیه که در پایگاه وزارت خارجه آمریکا منتشر شده، آمده است: دولت عراق، شورای همکاری خلیج فارس و آمریکا بار دیگر حمایت تمام و کمال خود را از پروژه اتصال انرژی برق میان عراق و کشورهای شورای همکاری اعلام می نماید. آمریکا متعهد شده تا این پروژه را تسهیل کند و حمایت های لازم را در هر جایی که احتیاج است، ارائه دهد.

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا همچنین آمده است: این پروژه بیش از آنچه مورد احتیاج است، برق را برای مردم عراق فراهم نموده و توسعه مالی عراق را خصوصاً در استان های جنوبی فراهم می نماید.

به نظر می رسد که اقدامات آمریکا در حمایت از پروژه برق رسانی به عراق در جهت سنگ اندازی میان همکاری های ایران و عراق در این خصوص انجام می گردد.

منبع: عصر ایران

به "نشست سه جانبه عراق، آمریکا و شورای همکاری خلیج فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست سه جانبه عراق، آمریکا و شورای همکاری خلیج فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید