سروری: قدرت لابی شرط انتخاب وزیر شده است! ، تعامل نباید به وابستگی و وادادگی تبدیل گردد

به گزارش وبلاگ مستند، دبیر شورای ائتلاف نیرو های انقلاب گفت: در شرایطی که از هم گسیختگی را در قیمت های خودرو مشاهده می کنیم، وزیر به علت ناتوانی در مدیریت برکنار نمی گردد بلکه برای اینکه نتوانسته نقطه نظر رئیس جمهور را در مجلس تأمین کند، باید استعفا دهد.

سروری: قدرت لابی شرط انتخاب وزیر شده است! ، تعامل نباید به وابستگی و وادادگی تبدیل گردد

پرویز سروری دبیر شورای ائتلاف نیرو های انقلاب در مصاحبه با خبرنگار حوزه احزاب وبلاگ مستند، با بیان اینکه برکناری وزیر صمت اقدامی عجولانه بود، گفت: آقای رئیس جمهور در دولت قبل خود تعهد داده بود که در عزل و نصب ها، شتاب زده عمل نکند و بیان می داشت که انتصاب ها باید بر اساس روش علمی و شایستگی افراد صورت گیرد.

وی ادامه داد: متأسفانه نظاره گر بودیم که وزیر اسبق صمت هم بر اساس شاخصه های مدنظر دولت انتخاب نشد و نوع برکناری این وزیر هم اصولی نبود. بحران در این عزل، آنجا است که وزیر مربوطه به طور رسمی اعلام می نماید که عدم نفوذ وی در تصمیمات داخل مجلس و نگذاشتن تأثیر به نظر نمایندگان مجلس، عامل برکناری او است.

سروری با اشاره به اینکه شرط بقای وزیر، مداخله در یک قوه دیگر است، گفت: این امر مداخله یک قوه در قوه دیگر تلقی می گردد و طبق قانون اساسی، قوای جمهوری اسلامی مستقل هستند؛ هرکدام از این قوا باید بر اساس ظرفیت های خود حرکت نمایند و نقش تعامل نباید به وابستگی و وادادگی تبدیل گردد.

دبیر شورای ائتلاف نیرو های انقلاب توضیح داد: ناکارآمدی مجلس، این طمع را در قوه مجریه ایجاد کرد که در امور مجلس، مداخله و نظرات خود را به قوه دیگر تحمیل کند. در این دولت شرط بقای وزیر شایستگی و عدم شایستگی نیست بلکه قدرت نفوذ وی در مجلس، ملاک انتخاب است.

وی ادامه داد: این قبیل دخالت ها می تواند زمینه های استبداد پنهان را به وجود آورد و می تواند به متلاشی شدن تفکیک قوا منجر گردد. در شرایطی که از هم گسیختگی را در قیمت های خودرو مشاهده می کنیم، وزیر به علت ناتوانی در مدیریت برکنار نمی گردد بلکه برای اینکه نتوانسته نقطه نظر رئیس جمهور را در مجلس تأمین کند، باید استعفا دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "سروری: قدرت لابی شرط انتخاب وزیر شده است! ، تعامل نباید به وابستگی و وادادگی تبدیل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سروری: قدرت لابی شرط انتخاب وزیر شده است! ، تعامل نباید به وابستگی و وادادگی تبدیل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید