راهکارهایی برای غلبه بر آلرژی فصلی

به گزارش وبلاگ مستند، آلرژی، چیزی است که باعث پاسخ حساسیتی می شود و شایع ترین آلرژی زا ها، گرده گیا هان در باد، گرده گل ها ، شکوفه های درختان و علف های هرزهستند. گرده های گیا هان ،در گرده افشانی از طریق حشرات بیش از حد سنگین هستند،که به مدت طولانی در هوا نفوذ می کنند و بیشتر احتمال دارد، باعث واکنش آلرژیک شوند.

راهکارهایی برای غلبه بر آلرژی فصلی

چهار راه رهایی از آلرژی های فصلی

در حالی که اخیراً در درمان آلرژی پیشرفت چشمگیری حاصل نشده است، متخصصان می گویند که اگر مستعد حساسیت هستید، می توانید چندین قدم را برای به حداقل رساندن این عذاب بردارید.
محرک های آلرژی خود را بشناسید
محرک ها یا آلرژی زاها ممکن است بسته به منطقه و کشور متفاوت باشند، اما متخصصان می گویند که دو عامل اصلی، مقصر بسکمک از آلرژی های پاییزه هستند.
رگ وید و سایر گرده های علف های هرز
رگ وید گیاهی مقاوم است و به راحتی در مزارع، در کنار جاده و در بسکمک از منطقه ها خالی رشد می کند. یک گیاه می تواند در یک فصل یک میلیارد دانه گرده تولید کند و دانه ها می توانند 400 مایل را طی کنند زیرا بسیار سبک هستند.
کپک
کپک های فضای باز در پوشش گیاهی انبوه، کاه و یونجه رشد کرده و در برگ های خاردار یافت می شوند. کپک های فضای باز پس از باران نیز افزایش می یابند.

گری راشلفسکی، متخصص آلرژی، می گوید، پیش بینی اینکه فصل حساسیت چقدر بد می تواند باشد، علمی و دقیق نیست، اما به طور کلی به آب و هوا ربط دارد.

او می گوید: معمولاً وقتی باران بیشتر می بارد، گرده هم بیشتر می شود. کپک های موجود در فضای باز هم با رطوبت می توانند بیشتر شوند. بنابراین اگر در منطقه ای زندگی می کنید که در بهار یا تابستان همیشه سیلاب است یا باران شدید می بارد، احتمالاً باید توقع یک حساسیت فصلی بدتر از حالت معمول را داشته باشید.

یک سری اقدامات را یاد بگیرید و خودتان انجام دهید
به نظر می رسد واضح است، اما اجتناب از آلرژی زاها، اولین کاری است که متخصصان آلرژی پیشنهاد می کنند. اقدامات بسکمک وجود دارد که می توانید انجام دهید تا در معرض آلرژی زاها قرار نگیرید یا آن را به حداقل برسانید و علائم آلرژی فصلی را بهبود ببخشید. اقدامات زیر را اغلب ذکر می کنند: هنگام باغبانی یا انجام کارهای حیاط، ماسک محافظ بپوشید.

دکتر کلیفورد دبلیو باست، نایب رئیس کمیته آموزش عمومی آکادمی آلرژی، آسم و ایمونولوژی آمریکا، می گوید: محیط داخلی را برای جلوگیری از ورود آلرژی زاها تغییر دهید. برای مثال، از فیلترهای هپا (تصفیه ذرات هوا با راندمان بالا) در سیستم های تهویه استفاده کنید تا هاگ گرده ها بهتر به دام بیفتند. او تاکید می کند: فیلترهای تصفیه هوا را اغلب عوض کنید.

قبل از سفر تعداد گرده ها را بررسی کنید. باست می گوید: اگر زمانی که آلرژی دارید سفر می کنید، نزدیکی اقیانوس یا خلیج ها را برای گذراندن تعطیلات در نظر بگیرید. به طور معمول در این مکان ها تعداد دانه های گرده کمتر است.

در امریکا، برای فهمیدن تعداد گرده ها، با سازمان ملی آلرژی تماس می گیرند و این سازمان گزارش هایی را به عموم ارائه می دهد. گزارش شرایط هوای محلی خود را بررسی کنید. برخی، تعداد گرده و هاگ کپک را به شما می دهند.

باست توصیه می کند که از چشمانتان محافظت کنید. در تعطیلات و در فضای باز از عینک آفتابی استفاده کنید تا میزان گرده ای که وارد چشم هایتان می شود، کاهش یابد.

باست پیشنهاد می کند: در انتها روز موهای خود را بشویید تا گرده ها شسته شوند. این کار کمک می کند که گرده به بالش منتقل نشود. صبح ها یا اواخر روز ورزش کنید که تعداد گرده ها معمولاً کمتر از ساعات دیگر است. بدانید که تعداد گرده ها به طور معمول در یک روز گرم، بادی و آفتابی در مقایسه با یک روز خنک و بدون باد زیاد، بیشتر است.

تحت درمان مناسب قرار بگیرید
یک متخصص آلرژی یا پزشک مراقبت های اولیه می تواند برای بهبود آلرژی های فصلی شما داروهای مختلفی را معرفی کند، برخی بدون نسخه و برخی نیاز به نسخه دارند. بسکمک از آن ها که مخصوص بچه ها هستند، مورد تایید هستند. یک راهکار خانگی مانند شستشوی بینی هم ممکن است کمک کند.

جورجسون می گوید، اسپری های موضعی بینی که نسخه لازم دارند، خوب هستند. او می گوید: آنها در واقع التهاب را در داخل بینی کاهش می دهند مثل فلوناز و نازونکس. این اسپری ها حاوی داروهایی موسوم به کورتیکواستروئیدها هستند که باعث کاهش التهاب می شوند و او می گوید: حداقل جذب را دارند اگر اصلاً جذب شوند. اسپری ها را معمولاً روزانه، قبل و در طول فصل آلرژی استفاده می کنند.

آنتی هیستامین های خوراکی یک گزینه دیگر هستند. جورجسون می گوید، برخی مانند آلگرا و کلریتین (و لوراتادین عمومی) اکنون بدون نسخه داده می شوند، در حالی که برخی دیگر مانند زایرتک و کلرینکس به نسخه نیاز دارند.

گزینه جدیدتر آستلین است؛ اسپری بینی آنتی هیستامین. جورجسون می گوید، آنتی هیستامین ها اغلب همراه با کورتیکواستروئیدهای موضعی بینی توصیه می شوند. آنتی هیستامین ها از ترشح بیشتر هیستامین (ماده ای شیمیایی که در اثر واکنش آلرژیک آزاد می شود) جلوگیری می کنند.

قطره های چشم تجویزی می تواند به خارش چشم شما کمک کند. گزینه دیگر دارو سینگیولار است. این دارو برای درمان آسم هم استفاده می شود که از ترشح لکوترین ها جلوگیری می کند، موادی که باعث ایجاد علائم آلرژی می شوند.

آب رسانی بینی یا لاواژ ممکن است کمک کند. بسکمک از این گزینه های بدون نسخه حاوی ترکیبی از داروهایی است که ممکن است یک ماده ضداحتقان داشته باشند. مواد ضداحتقان ممکن است فشار خون و ضربان قلب را بالا ببرد، پس با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که مصرف آنها مسئله ای ندارد.

راهکار طولانی مدت ایمونوتراپی یا تزریق مواد آلرژی زاست. مقادیر اندک آلرژی زا به مرور تزریق می شوند و باعث تحریک یک واکنش آنتی بادی می شود.

جورجسون می گوید: این کار در واقع سیستم ایمنی فرد را تغییر می دهد اما زمان می برد. او می گوید: به طور کلی بیشتر پزشکان شما را به مدت 3 تا 5 سال تحت درمان قرار می دهند.

دکتر رونالد فردمن، پزشک معالج بیمارستان کودک لس آنجلس می گوید: تزریقات مواد آلرژی زا بیشتر در بزرگسالان انجام می شود تا بچه ها. آلرژی ها در بچه ها تغییر می کنند. می توانند بدتر یا بهتر شوند و می توانند به آلرژی زاهای مختلف حساسیت پیدا کنند. اغلب اوقات بدتر می شوند.

باست می گوید: آلرژی درمانی زیر زبانی در حال پیشرفت است. مقادیر کمی از آلرژی زاها زیر زبان قرار می گیرند با استفاده از همان عملکرد تزریقات مواد آلرژی زا اما با یک روش متفاوت و راحت تر.

مراقب غذاهای محرک آلرژی خود باشید
اگر به رگ وید آلرژی فصلی دارید، آگاه باشید که خوردن غذاهای خاصی ممکن است باعث تحریک علائم آلرژی تان شود. باست می گوید: این مفهوم سندرم آلرژی دهانی است.

او می گوید که این دو سر باخت است. تقریباً یک سوم از افراد مبتلا به آلرژی فصلی در فصل پاییز، به برخی غذاها واکنش متقابل نشان می دهند.

طبق پژوهش ها، موز، خیار، خربزه، کدو سبز، تخمه آفتابگردان و چای بابونه از غذاهایی هستند که ممکن است آلرژی افرادی که به رگ وید حساسیت دارند را تحریک کند.

منبع: سایت راستینه

منبع: راسخون

به "راهکارهایی برای غلبه بر آلرژی فصلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهکارهایی برای غلبه بر آلرژی فصلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید