برخورداری از بالاترین استاندارد بهداشتی از حقوق اساسی هر انسانی است

به گزارش وبلاگ مستند، خبرنگاران/کرمان مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: برخورداری از بالاترین استاندارد بهداشتی یکی از حقوق اساسی هر انسانی (فارغ از نژاد، دین، عقاید سیاسی و شرایط اجتماعی و اقتصادی) است که باید دولت ها در این زمینه تلاش مشترک داشته باشند.

برخورداری از بالاترین استاندارد بهداشتی از حقوق اساسی هر انسانی است

دکترمحمد جعفری با گرامیداشت روز جهانی بهداشت اظهار کرد: در سال جاری تمرکز این روز بر روی هدف ایجاد جهانی برابر و سالم تر برای همه خواهد بود.

وی با بیان اینکه داشتن سلامتی موضوع بسیار مهمی است و یکی از دغدغه های هر فرد و هر جامعه ای محسوب می شود به همین دلیل بزرگداشت روز جهانی بهداشت از اهمیت بسزایی برخوردار است، افزود: روز جهانی بهداشت، به عنوان فرصتی برای تمرکز جهانیان روی جنبه های مهم بهداشت جهانی محسوب می شود.

جعفری با اشاره به اینکه شعار سال جاری روز جهانی بهداشت ایجاد جهانی عادلانه تر و سالم تر برای همه انتخاب شده، شرح داد: با توجه به فراگیری ویروس کشنده کرونا در سطح جهان، سازمان جهانی بهداشت بیشترین تمرکز خود را روی این امر قرار داده که همه افراد از شرایط زندگی و کار مناسب برای داشتن سلامتی برخوردار باشند.

به گزارش وبلاگ مستند و به نقل از روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت استان کرمان، وی با اشاره به اینکه کرونا باعث شدت بیشتر فقر در کشورها شده که این موضوع باعث شکاف بیشتر در دریافت عادلانه خدمات سلامت می شود، اظهار داشت: برخورداری از بالاترین استاندارد بهداشتی یکی از حقوق اساسی هر انسانی (فارغ از نژاد، دین، عقاید سیاسی و شرایط اجتماعی و اقتصادی) است که باید دولت ها در این زمینه تلاش مشترک داشته باشند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با اشاره به اقدامات بیمه سلامت در جهت دسترسی عادلانه بیمه شدگان به خدمات بیمه ای گفت: پوشش هزینه ای تشخیصی و درمانی بیماران مبتلا به کووید 19 از جمله داروهای گرانقیمت مثل رمدسیور، پوشش هزینه ترک اعتیاد همه بیماران حتی بیماران سازمان های بیمه گر دیگر، پوشش هزینه بیماران زندانی، اتباع خارجی مجاز، و حتی پوشش هزینه درمان افراد مجهول الهویه که در مراکز بستری تحت مراقبت، جراحی یا مداوا قرار می گیرند از جمله این اقدامات بوده است.

وی افزود: پوشش هزینه های داروهای بیماران خاص و صعب العلاج و بیماری های نادر و متابولیک بعضاً تا 100 درصد هزینه دارو و خدمات، پوشش 100 درصد هزینه دیالیز و خدمات جدید در تعهد از جمله پوشش هزینه کاردرمانی، گفتار درمانی و شنوایی سنجی معلولین از جمله خدماتی است که بیمه سلامت با هدف سلامت محوری انجام داده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "برخورداری از بالاترین استاندارد بهداشتی از حقوق اساسی هر انسانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورداری از بالاترین استاندارد بهداشتی از حقوق اساسی هر انسانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید