باشگاه تراکتور خطاب به سرپرست فدراسیون فوتبال: با شروط ما برای شروع لیگ موافقت نشود به AFC و فیفا مراجعه می کنیم

به گزارش وبلاگ مستند، باشگاه تراکتور تبریز با ارسال نامه ای به سرپرست فدراسیون فوتبال، از او خواست برای شروع مجدد مسابقات فوتبال در کشور، با دو شرط این باشگاه موافقت کند.

باشگاه تراکتور خطاب به سرپرست فدراسیون فوتبال: با شروط ما برای شروع لیگ موافقت نشود به AFC و فیفا مراجعه می کنیم

به گزارش وبلاگ مستند و به نقل از روابط عمومی باشگاه تراکتور تبریز، باشگاه تراکتور با ارسال نامه ای خطاب به رئیس سازمان لیگ، ضمن یادآوری عواقب ناشی از آغاز مجدد لیگ برتر در شرایط بحرانی شیوع کرونا، دو شرط این باشگاه جهت موافقت با آغاز مسابقات را گفت که متن این نامه به توضیح زیر است:

به نام خدا

ریاست محترم سازمان لیگ فوتبال جمهورى اسلامى ایران

جناب آقای حیدر بهاروند

موضوع: یادآوری عواقب ناشى از آغاز مجدد لیگ در شرایط بحرانی شیوع بیمارى کووید 19

با احترام؛ باشگاه فرهنگی ورزشی و مالی تراکتور به عنوان یکی از باشگاه هاى خصوصى شاغل در لیگ برتر، نکات ذیل را به استحضار مى رساند:

1- همانگونه که مستحضرید با توجه به گزارش هاى وزارت بهداشت، بیمارى کووید 19 در حال حاضر در کشور ما داراى شیب صعودی است و براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی، استان آذربایجان شرقی نیز در شرایط قرمز واقع شده است.

2- وزارت بهداشت به عنوان عالی ترین مرجع بهداشت و درمان کشور، مخالفت خود را با آغاز مجدد لیگ هاى ورزشى صراحتاً اعلام نموده است، علاوه بر این معاون محترم وزیر بهداشت طی مصاحبه ای در مورخه 99، 3، 27 از بازگشت هوشمند محدودیت ها خبر داده است.

3- عالی ترین مرجع فوتبال، فیفا پیش تر طی بخشنامه و همچنین مصاحبه ریاست آن ارگان بین المللی، اصل اول را سلامت بازیکنان و داوران و ... اعلام نموده است.

4- پیش از این چهار باشگاه خصوصی طی بیانیه ای، مواضع خود را به صورت شفاف بیان نموده و مربیان و بازیکنان هفت تیم لیگ رجحان نیز با امضای طومارى، از شرکت در بازی های لیگ در شرایط موجود اعلام معذوریت نموده اند.

5- آقاى سهیل مهدى در مصاحبه ای صراحتاً اعلام نموده که بیشتر باشگاه ها، امکان تأمین هزینه اجرای پروتکل بهداشتى را ندارند. حال سؤال این است که ایشان، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ چه تضمینى مى دهند که این بیمارى از بازیکنان باشگاه هایی که توانایی رعایت پروتکل را ندارند، به سایر بازیکنان سرایت نکند؟ اگر چه آقاى مهدى در مصاحبه خود با فرار به جلو اعلام نموده است که باشگاه ها باید تضمین بدهند!

علی ایحال با عنایت به موارد فوق الذکر، اصرار سازمان لیگ بر آغاز مجدد رقابت ها به منظور تأمین منافع چه کسانی است؟ آنچه مسلم است منافع و حقوق باشگاه ها مدنظر نیست!

از این رو، این باشگاه اعلام می دارد در صورت تحقق یکى از دو شرط ذیل موافق آغاز مجدد لیگ است.

الف- جنابعالی به عنوان سرپرست فدراسیون و رئیس سازمان لیگ، مسئولیت کامل عواقب ناشى از آغاز لیگ را صراحتاً بر عهده بگیرید.

ب- جلسه ای با حضور تمامى مدیران عامل باشگاه هاى لیگ برتر تشکیل و در ارتباط با ادامه لیگ رأى گیرى گردد.

در غیر این صورت ناگزیر از مراجعه به AFC و FIFA جهت احقاق حقوق خود خواهیم بود.

لازم به یادآورى است که سکوت سایر تیم ها دلیل رضایت بر آغاز لیگ نیست؛ بلکه به سبب این است که مستقیم یا غیرمستقیم تحت نظارت دولت هستند . به صورتی که پیش از این، بیشتر قریب به اتفاق تیم ها مخالفت خود با از سرگیری مسابقات در شرایط فعلی را اعلام نموده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "باشگاه تراکتور خطاب به سرپرست فدراسیون فوتبال: با شروط ما برای شروع لیگ موافقت نشود به AFC و فیفا مراجعه می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باشگاه تراکتور خطاب به سرپرست فدراسیون فوتبال: با شروط ما برای شروع لیگ موافقت نشود به AFC و فیفا مراجعه می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید