شرکت دارویی سوئیس مجوز کاربرد تست پادتن کووید-19 دریافت کرد

به گزارش وبلاگ مستند، شرکت داروسازی روشه سوئیس روز یکشنبه اعلام نمود که مجوز اضطراری سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) را برای کاربرد تست تشخیص پادتن در بدن افراد مبتلا به ویروس کرونا، دریافت نموده است.

شرکت دارویی سوئیس مجوز کاربرد تست پادتن کووید-19 دریافت کرد

به گزارش خبرگزاری رویترز؛ دولت ها، شرکت ها و کسب و کارها و افراد، در پی دستیابی به چنین تست های خونی هستند تا به آنها در شناسایی بهتر و بیشتر افرادی که احتمالا مبتلا به این بیماری بوده اند و یا احتمالا دارای مصونیت هستند، با هدف طراحی بالقوه راهبردهایی برای سرانجام دادن به قرنطینه ها و تعطیلی هایی که آسیب های بسیاری به اقتصادهای دنیا زده است، یاری کند.

روشه پیش از این قول داده بود تست پادتن را تا اوایل ماه مه (میانه اردیبهشت ماه) آماده و عرضه کند و تا ماه ژوئن مقدار فراوری ماهانه آن را تا میلیون ها عدد بالا ببرد.

این شرکت مستقر در باسل سوئیس که به صورت جداگانه سرگرم ساخت تست های مولکولی برای شناسایی افراد دارای ابتلای فعال به بیماری کووید - 19 است، اعلام نموده است که تست پادتن فراوریی آن به نام الکسیس آنتی سارس کوو - 2 دارای نرخ ویژگی 99.8 درصد و حساسیت 100 درصد است. این نسبت به آشکار شدن این موضوع یاری می نماید که آیا فرد در معرض بیماری تنفسی کووید - 19 ناشی از ویروس کرونا قرار گرفته و در بدن وی پادتن هایی برای رویاوریی با این ویروس ساخته شده است یا نه.

شرکت های دیگری مانند ابوت لابراتواریز مستقر در آمریکا، بکتون دیکینسون اند کو و دیاسورین ایتالیا نیز آزمایش های تشخیص پادتن هایی را فراوری نموده اند که پس از تماس فرد با این ویروس، در بدن ساخته می گردد. دیاسورین و ابوت اخیرا مجوزهای اضطراری دولت ایالات متحده را برای آزمایش محصولاتشان دریافت نموده اند.

کشورهای دنیا، طرح ها و برنامه های گوناگونی برای کاربرد چنین تست هایی به منظور شناخت بهتر کووید -19 و همچنین شناسایی افراد مبتلایی دارند که یا نشانه های حادی از خود بروز نداده اند و یا اصلا نشانه ای ندارند.

به گزارش روز شنبه شبکه اسکای نیوز، با صدور مجوز وزارت بهداشت انگلیس، محققان این کشور آزمایش های بالینی پلاسما درمانی برای بیماران مبتلا به کووید-19 را شروع نموده اند.

در این روش پلاسمای خون افراد بهبود یافته از بیماری به افراد مبتلا تزریق می گردد. پلاسمای گرفته شده حاوی پادتن (آنتی بادی) هایی است که سیستم ایمنی بدن افراد را در مقابل ویروس کرونا تقویت می نماید. کل این فرایند 45 دقیقه طول می کشد و چنانچه آزمایش ها موفقیت آمیز باشد طرح ملی جمع آوری پلاسمای خون بهبودیافتگان برای درمان 5 هزار بیمار شروع خواهد شد.

سازمان ملی خدمات بهداشت انگلیس امیدوار است در یک ماه آینده 10 هزار واحد پلاسما جمع آوری کند. به نوشته نشریه ایندیپندنت، تا به امروز 6 هزار و 500 بیمار بهبودیافته از کرونا، برای مشارکت در این طرح اعلام آمادگی نموده اند.

دکتر مانو شانکار از بیمارستان سنت توماس، مکانی که این پروژه در حال اجراست، می گوید: ما در این روش کوشش می کنیم بیماران را با استفاده از آنتی بادی افرادی که از کرونا بهبود یافته اند در برابر این ویروس محافظت کنیم.

مت هنکوک وزیر بهداشت انگلیس نیز با ادعای برخورداری این کشور از دانشمندان پیش رو در زمینه علوم پزشکی، امیدوار است این روش درمانی نقطه عطفی برای درمان بیماران مبتلا به کرونا گردد.

بر اساس این گزارش، اهدانمایندگان خون باید دست کم 28 روز از بهبودی آن ها پس از ابتلا به کرونا گذشته باشد؛ آنها همچنین باید بین 16 تا 66 سال سن داشته باشند و باردار یا دچار بیماری قلبی نباشند. اجرای این روش باید با رضایت بیمار باشد و در مورد کسانی به کار گرفته گردد که در خطر مرگ هستند.

چین با استفاده از همین روش توانست جان بسیاری از مبتلایان به ویروس کرونا را نجات دهد.

پیش از این، همین روش در دوره همه گیری ویروس سارس و اِبولا برای کاهش عارضه های بیماری و کسانی به کار گرفته می شده که باید در بیمارستان ها بستری می شدند.

وخامت اوضاع سبب شده دولت انگلیس فرایند کشف واکسن کرونا را توسط دانشمندان دانشگاه های آکسفورد و ایمپریال کالج با جدیت بیشتری دنبال کند. براین اساس برای سرعت بخشیدن به فرایند کشف واکسن، گروه ویژه ای متشکل از نمایندگان دولت، صنایع، محققان، دانشگاهیان و نهادهای ناظر را تشکیل داده است. دانشمندان این کشور امیدوارند تا پاییز امسال میلادی، واکسن این بیماری را کشف و فراوری انبوه نمایند.

تا به امروز حدود سه میلیون و 500 هزار تن در سراسر دنیا به ویروس کرونا و بیماری کووید - 19 مبتلا شده و از این شمار، نزدیک به 250 هزار تن جان خود را از دست داده اند.،ایرنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "شرکت دارویی سوئیس مجوز کاربرد تست پادتن کووید-19 دریافت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت دارویی سوئیس مجوز کاربرد تست پادتن کووید-19 دریافت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید