بالاترین آمار مبتلایان به کرونا در هند گزارش شد

به گزارش وبلاگ مستند، هند روز دوشنبه بیشترین آمار ابتلا به کرونا در یک روز را به ثبت رساند و در میان 10 کشور اول دنیا از نظر بیشترین آمار ابتلا به این بیماری نهاده شد.

بالاترین آمار مبتلایان به کرونا در هند گزارش شد

به گزارش رسانه های هند، بر اساس گزارش وزارت بهداشت هند، امروز (دوشنبه) تعداد 6 هزار و 977 نفر در هند به کرونا مبتلا شدند و به این ترتیب تا به امروز 138 هزار و 845 نفر در هند دچار این بیماری شده اند.

افزایش آمار ابتلا به کرونا در حالی پیش می رود که دولت نارندرا مودی نخست وزیر هند، یکی از طولانی ترین و سخت گیرترین قرنطینه های سراسری در دنیا را وضع نموده است. قرنطینه سراسری در هند از تاریخ 25 ماه مارس شروع شد و دولت این کشور تا به امروز چهاربار آن را تمدید نموده است.

اما روز دوشنبه دولت هند پروازهای داخلی این کشور را پس از دو ماه توقف از سر گرفت.

نگرانی، سرگردانی و تمهیدات سخت بهداشتی در فرودگاه های هند

مسافران و کارمندان در فرودگاه بین المللی دهلی نو اعلام کردند که ضوابط سخت بهداشتی و همچنین فاصله گذاری اجتماعی، یک تجربه بسیار متفاوت و خسته نماینده را به آن ها داده است.

این درحالی است که ایالت های مختلف هند قوانین مخصوص به خود را در خصوص پروازهای داخلی وضع نموده اند. روز دوشنبه مسافران درحالی در فرودگاه ها حضور یافتند که تغییر ناگهانی نظر بعضی از ایالت های هند، باعث لغو چندین پرواز و سرگردانی و نارضایتی تعداد زیادی از مسافران شد.

درحالی که دولت مرکزی هند، قرنطینه مسافران پروازهای داخلی را اجباری ننموده است، تعدادی از ایالت های این کشور با وضع قوانین مخصوص به خود اعلام نموده اند که تمام مسافرهای پروازهای داخلی که وارد این ایالت ها می شوند باید به مدت 14 روز در قرنطینه قرار گیرند.

شوبام دی یک مسافر هندی که از دهلی نو به ایالت آسام واقع در شمال شرق هند سفر می کرد گفت: من به منظور ملاقات با خانواده خود به آسام سفر می کنم اما تجربه بسیاری سختی را خواهم داشت. ماسک ها و دستکش ها به استرس سفر می افزایند.

شرکت هواپیمایی ایندیگو اعلام نموده است که روزانه 430 پرواز انجام خواهد داد. شرکت های دیگر مانند اسپیاس جت نیز اعلام نموده فعالیت های خود را با 204 پرواز در روز از سر خواهد گرفت.

سازمان ریل آهن هند نیز اعلام نموده است که در 10 روز آینده بیش از 2 هزار و 600 قطار فعال خواهند شد تا بیش از 3 میلیون و 500 هزار مسافر و کارگر سرگردان را به شهرهای خود برسانند.

سازمان ریل آهن هند، یکی از عظیم ترین ریل آهن های دنیا، از ماه مارس تا به امروز فعالیت خود را به طور کامل متوقف نموده است. توقف حرکت قطارها در هند به دلیل قرنطینه سراسری این کشور انجام شد.

اما توقف حرکت قطارها باعث گرفتاری میلیون ها کارگر روزمزد در شهرهای هند شد و آن ها را مجبور کرد برای رسیدن به خانه های خود، با پای پیاده مسافت های بسیار طولانی را طی نمایند.

تا به امروز بیش از 100 کارگر مهاجر هند در سوانح جاده ای جان خود را از دست داده اند.،ایرنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "بالاترین آمار مبتلایان به کرونا در هند گزارش شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بالاترین آمار مبتلایان به کرونا در هند گزارش شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید