اعلام پروتکل های بهداشتی لیگ قهرمانان آسیا واحتمال حضور تماشاگران

به گزارش وبلاگ مستند، رقابت های لیگ قهرمانان آسیا 2020 از شهریورماه مجدداً از سر گرفته می گردد و ادامه این مسابقات به میزبانی کشور قطر به صورت متمرکز خواهد بود.

اعلام پروتکل های بهداشتی لیگ قهرمانان آسیا واحتمال حضور تماشاگران

باتوجه به شیوع ویروس کرونا، کنفدراسیون فوتبال آسیا پروتکل های بهداشتی سختگیرانه ای را پیش بینی نموده است.

روزنامه الرایه قطر در شماره امروز خود گفت که این پروتکل از زمان سفر تیم ها به کشوری که در آن مسابقات برگزار می گردد (قطر) استارت می خورد و تا روز بازگشت تیم ها به کشورشان ادامه خواهد داشت. این پروتکل باتوجه به تحولات ویروس کرونا به روز رسانی می گردد.

این روزنامه نوشت: پروتکل بهداشتی آسیا موارد زیادی را شامل می گردد که مهمترین آنها لزوم استفاده از ماسک برای همه افراد و حتی تماشاگران در صورت دریافت مجوز حضور در ورزشگاه ها است. قبل از هر مسابقه، دمای بدن تمام افراد بخصوص کارگران و کارمندان ورزشگاه ها و مسئولان گرفته می گردد. AFC تصمیم به تغییر ورودی و خروجی های ورزشگاه به منظور کاهش تماس با سایر افراد حاضر در ورزشگاه گرفته است.

الرایه همچنین گفت که سناریوهای مختلفی برای مسابقات در نظر گرفته شده است: سناریو اول برگزاری مسابقات بدون تماشاگر است. سناریو دوم حضور محدود و مشخصی از تماشاگران در ورزشگاه است و سومین سناریو با حضور کامل تماشاگران. ورزشگاه های برگزاری مسابقات برای جلوگیری از ازدحام بیش از حد و ایجاد فاصله اجتماعی به چهار منطقه تقسیم می گردد {…} این پروتکل تاکید دارد که هر تیم از دو اتوبوس برای ایجاد فاصله امن و اجتماعی استفاده کند در حالی که اتوبوس ها قبل و بعد از استفاده، ضدعفونی می شوند.

این روزنامه درباره بحث رسانه ای هم تاکید نمود مکان های خاصی برای دوربین های تلویزیونی وجود دارد که قابل تغییر نیستند. همچنین برای مصاحبه های مطبوعاتی، مربیان و بازیکنان محدود به تلویزیون هستند آن هم با فاصله کافی از میکروفون چه در زمان تمرین و چه در زمان مسابقات.

نکته جالب توجه این پروتکل هم این است که بعد از ورود تیم ها به ورزشگاه، هیچکس حق خروج از آنجا را تا انتها مسابقه نخواهد داشت.

به گزارش وبلاگ مستند، استقلال، پرسپولیس، سپاهان و شهرخودرو چهار نماینده ایران در این فصل از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا هستند که هر کدام دو بازی خود را در این مسابقات و پیش از شیوع ویروس کرونا انجام داده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اعلام پروتکل های بهداشتی لیگ قهرمانان آسیا واحتمال حضور تماشاگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام پروتکل های بهداشتی لیگ قهرمانان آسیا واحتمال حضور تماشاگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید