هشدار؛ این برنامه امنیت اطلاعات شما را نشانه می گیرد!

به گزارش وبلاگ مستند، رسانه ها اخیرا درباره بازگشت برنامه هک خطرناک Emotet به کاربران هشدار داده اند.

هشدار؛ این برنامه امنیت اطلاعات شما را نشانه می گیرد!

به گزارش وبلاگ مستند، چندی پیش، نرم افزار های هک کامپیوتر در سراسر دنیا توسعه یافت و امنیت و سلامت سیستم های کامپیوتری دولت ها، شرکت های بزرگ، بیمارستان ها و کاربران روزمره را به خطر انداخت. نام این برنامه Emotet است و کامپیوتر را پس از رسیدن به آن در یک ایمیل به ظاهر عادی آلوده می نماید. به گزارش خبرگزاری آلمان، هنگامی که این برنامه به رایانه می رسد، می تواند چندین کار مخرب مانند کشف رمز عبور برای بانکداری آنلاین یا رمزگذاری تمام فایل های روی دستگاه با هدف باج گرفتن در ازای بازگشایی مجدد پرونده ها را انجام دهد.

این برنامه بعلاوه می تواند آدرس های ایمیلی را که کاربر قربانی با آنها ارتباط برقرار می نماید بخواند و پیغام هایی را با یک نسخه از برنامه به آن حساب ها ارسال کند. با این حساب در ژانویه گذشته، مقامات مربوطه اظهار داشتند که این ویروس کاملاً مهار و کنترل شده است.

سازمان پلیس اروپا (یوروپل) اظهار داشت که زیرساخت خطرناک ترین برنامه هک در دنیا که عمدتاً به وسیله گروه های جنایت سازمان یافته استفاده می گردد، تحت کنترل قرار گرفته است. اما چند روز پیش رایانه های یک تیم امنیت اطلاعات، یک برنامه هک به نام Trekbot را ثبت کردند که برنامه هک دیگری را دانلود کرد، کارشناسان تایید کردند که برنامه دیگر اموتت است.

کارشناسان امنیت داده در سایر شرکت ها نیز آنچه را که تیم فناوری اطلاعات G Data در رابطه با بازگشت برنامه هک Emotet ثبت نموده بود، تأیید کردند و این احتمالا به معنی بازگشت این برنامه هک خطرناک است.

بیشتر بخوانید

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "هشدار؛ این برنامه امنیت اطلاعات شما را نشانه می گیرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار؛ این برنامه امنیت اطلاعات شما را نشانه می گیرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید