نسخه موبایل بازی ایپکس لجندز منتشر شد؛ تریلر گیم پلی آن را ببینید

به گزارش وبلاگ مستند، بازی ایپکس لجندز (Apex Legends) یکی از محبوب ترین عناوین سبک بتل رویال است. حال این بازی برای پلتفرم موبایل به زودی عرضه خواهد شد. طبق چیزی که طراحان بازی می گویند، نسخه موبایل ایپکس لجندز از عنوان اصلی کاملا جداست. با این حال یک بازی متفاوت نیست.

نسخه موبایل بازی ایپکس لجندز منتشر شد؛ تریلر گیم پلی آن را ببینید

شرکت ریسپاون (Respawn) سازنده این بازی است. هدف این شرکت آشنا بودن شرایط نسخه موبایل برای کاربران نسخه های دیگر ایپکس است. با این حال این شرکت کوشش نموده تا بازی ایپکس موبایل برای تازه کارها هم لذت بخش باشد. با این حال نسخه موبایل ایپکس لجندز فصل ها و رویدادهای نسخه اصلی را ندارد. به همین علت تفاوت های زیادی بین او دو وجود دارند.

از همان زمانی که ایپکس لجندز موبایل معرفی گردید، اعلام شد که حالت کراس پلی (Cross Play) را نخواهد داشت. به این معنا که کاربران کنسول های بازی یا کامپیوتر نمی توانند با کاربران موبایل بازی نمایند. در اصل این بازی برای صفحه های کوچک تر ساخته و بهینه سازی شده است. به همین علت یک تجربه متفاوت از نسخه اصلی خواهد بود. دقت کنید که رویدادهای ایپکس لجندز موبایل وجود دارند ولی با نسخه دستگاه های بزرگ تر تفاوت دارد.

یکی از نکات مهم درباره ایپکس لجندز موبایل، پشتیبانی از کنترلر است. طبق چیزی که سازندگان گفتند این قابلیت به شدت اهمیت داشته ولی در زمان عرضه در دسترس نیست. ریسپاون همچنان در حال کار روی آن بوده و به زودی در دسترس خواهد بود. علت عدم عرضه هم کامل نبودن این سیستم اعلام شده است.

بزرگ ترین امکانات زمان عرضه این بازی نسبت به نسخه کنسول و کامپیوتر، حضور یک قهرمان نو به نام فید (Fade) است. در حال حاضر این قهرمان تنها روی نسخه موبایل قابل تجربه است.

فید با هدف گیم پلی موبایل ساخته شده است. به این معنا که طراحان می گویند از نسخه کامپیوتر استفاده نموده و با ویژگی های خاص موبایل آن را تلفیق کردند. این قهرمان برترین حالت را در گیم پلی موبایل دارد. فید در اصل یک گونه دیگر از ریث (Wraith) است. در حال حاضر ریث یکی از پرطرفدارترین قهرمان در بازی ایپکس لجندز است. فید یک مبارز بسیار سریع است که یک زره مشابه چیزی که ریث دارد به تن دارد.

قابلیت های خاص فید بیشتر به سمت مبارزه تاکتیکی و پنهانی می رود. با این حال این مبارزات باید سریع باشند به علت اینکه این قهرمان بسیار چابک است. یکی از توانایی های فید این است که پس از لیز خوردن، به مدت کوتاهی به سرعت حرکت کند. حال با توجه به اینکه سیستم حرکتی در بازی ایپکس بسیار پیشرفته است، تجربه این قابلیت بسیار جالب خواهد بود.

قابلیت خاص فید، فلشبک (Flashback) نام دارد. با استفاده از آن کاراکتر به طور ناگهانی به چند قدم گذشته خود بازگشته و از شرایط خطرناک فرار می نماید. تقریبا مشابه چیزی که ما در اورواچ (Overwatch) با تریسر (Tracer) شاهد بودیم. این قابلیت خاص به افراد تازه کار اجازه خواهد داد تا از موقعیت های نامناسب فرار نمایند. به همین علت برای تجربه اولیه بسیار کاربردی است.

قابلیت آلتیمیت (Ultimate) فید، فیز چیمبر (Phase Chamber) نام دارد. این قابلیت خاص در هر دو حالت حمله و دفاع کاربرد دارد. فیز چیمبر به این حالت است که فید یک عدد نارنجک را پرتاب نموده و هر کس که در حاشیه آن قرار داشته باشد را به سمت خود می کشد. بازیکنان در آن قسمت نمی توانند آسیبی ببینند یا آسیبی وارد نمایند. به همین علت این موضوع هم برای حفاظت در برابر شرایط سخت ساخته شده است. کاربران می توانند از آن برای دفاع از هم تیمی ها یا فرار از دشمنان استفاده نمایند.

ایپکس لجندز موبایل 9 قهرمان دیگر هم دارد. به همین علت اگر کسی از فید خوشش نیامد، بخش های دیگری هم برای تجربه وجود دارند. طبق چیزی که گفته شده، فید قهرمان انحصاری نسخه موبایل نیست. به همین علت به زودی به نسخه های دیگر ایپکس هم راه پیدا خواهد نمود.

ورود بازی ایپکس لجندز به دنیای موبایل نشان می دهد که موضوع موبایل گیمینگ به شدت در حال رشد است. عناوین بسیاری در آن حضور یافته و به همین علت با توجه به افزایش قدرت سخت افزاری گوشی های موبایل، ما به زودی شاهد عناوین بهتری هم روی آن خواهیم بود. نکته اینجاست که در سال 2013 و 2014 میلادی ما شاهد عناوین داستانی و آنلاین بسیار خوبی روی موبایل بودیم. مجموعه اینفینیتی بلید (Infinity Blade)، دِ روم (The Room) و غیره دیگر همگی به شدت لذت بخش و در زمان خود بسیار پیشرفته بودند. حال امیدواریم که سازندگان دوباره به فکر ساختن عناوینی از آن دسته بوده و موبایل گیمینگ به دوران اوج خود بازگردد.

منبع: Polygon.com

منبع: دیجیکالا مگ

به "نسخه موبایل بازی ایپکس لجندز منتشر شد؛ تریلر گیم پلی آن را ببینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نسخه موبایل بازی ایپکس لجندز منتشر شد؛ تریلر گیم پلی آن را ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید