میدان فرهنگ نو نوار می شود

به گزارش وبلاگ مستند، بازآرایی میادین فرهنگ و سید جمال الدین اسدآبادی به منظور گسترش مساحت فضاهای عمومی شهری در معابر و میادین قلب پایتخت در حال اجراست.

میدان فرهنگ نو نوار می شود

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 6، مرتضی مطهری معاون فنی و عمرانی شهرداری با بیان این که با اجرای طرح های جذاب و زیبای شهری، سیمای منطقه طی چند ماه آینده متحول خواهد شد، گفت: برای میدان فرهنگ طرحی توسط سازمان زیباسازی در سال های گذشته تصویب شده بود که در حال حاضر بخشی از این طرح در حال اجراست. حدود 4500 مترمربع بهسازی پیاده رو را در حال اجرا داریم که اطراف میدان فرهنگ انجام می شود. 2200 مترمربع جدول گذاری هم جزو دیگر برنامه هاست ...

او در ادامه بیان نمود: شرایط معابر در اطراف میدان فرهنگ مناسب نبود و نیاز به تغییراتی در این زمینه احساس می شد، ضمن این که نورپردازی مناسبی وجود نداشت و فقط قسمت رفیوژ میانی، نور محوطه را تامین می کرد.

مطهری ادامه داد: در میدان فرهنگ سرانه فضای سبز هم افزایش می یابد. همچنین مقرر شده پایه چراغ های این میدان را به چراغ بوستانی تغییر بدهیم.

این مسئول از برنامه ریزی برای اجرای آب نما در میدان فرهنگ نیز خبر داد و افزود: آب نمایی به مساحت 260 مترمربع قرار است در محوطه میدان ایجاد شود. بسیاری از این آب نماها به صورت سنتی و طولی در ضلع شرقی و غربی میدان فرهنگ اجرا می شوند و در راستا پیاده رو زیبایی بصری ایجاد می کنند.

معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه 6 اظهار کرد: طرحی که در میدان سید جمال الدین اسدآبادی در حال اجراست توسط سازمان زیباسازی شهر تهران طراحی شده است. در حال حاضر برای اجرای عملیات از میدان سید جمال الدین اسدآبادی تا میدان فرهنگ مناقصه برگزار کرده ایم.

منبع: خبرگزاری آریا

به "میدان فرهنگ نو نوار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میدان فرهنگ نو نوار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید