مقام آمریکایی: یاری به لبنان مجانی نیست

به گزارش وبلاگ مستند، معاون وزیر خارجه آمریکا بیان کرد، یاری صندوق بین المللی پول به لبنان مجانی نیست بلکه مشروط به گام های اصلاحی دولت این کشور و اجازه نظارت بر اقتصاد است.

مقام آمریکایی: یاری به لبنان مجانی نیست

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ مستند، دیوید شنکر معاون وزیر خارجه آمریکا در واکنش به تحولات اخیر لبنان خاطرنشان کرد، اینکه صندوق بین المللی پول درخواست یاری لبنان را دریافت نموده اعترافی از سوی دولت لبنان به حجم بحران مالی این کشور است و این امری مفید است.

شنکر به اسکای نیوز عربی گفت: واشنگتن طرح نجات دولت لبنان را آنالیز می نماید اما موضوع در نهایت امر به میزان آمادگی دولت لبنان برای انجام گام های لازم جهت دریافت یاری صندوق بین لمللی پول دارد.

وی ادامه داد: هر پولی که صندوق مذکور به لبنان می دهد، یاری مجانی نیست بلکه این پول ها مشروط به گام های اصلاحی هستند که به ایجاد درآمد دولت نمایند و به صندوق اجازه نظارت بر اقتصاد دولت را بدهند.

شنکر سپس مدعی شد: جالب است که ببینیم آیا دولتی که حزب الله بخشی از آن است قادر به تعهد کامل به اصلاحات هست (یا خیر) خصوصا اینکه حزب الله بر حمایت مالی غیرقانونی و فساد تکیه دارد و از پرداخت عوارض گمرکی و مالیات خودداری می نماید.

وی درباره روابط آمریکا با ریاض سلامه رئیس بانک مرکزی لبنان هم گفت: مخفی نیست که واشنگتن روابط مثمرثمری با رئیس بانک مرکزی لبنان ریاض سلامه دارد و روابط آمریکا با لبنان روابط با سازمان هاست.

لبنان هفته گذشته شاهد اعتراضات و بعضا آشوب در بعضی مناطق بویژه شمال این کشور بود و دولت لبنان برای فرونشاندن اعتراضات مذکور و سر و سامان دادن به شرایط مالی پنجشنبه (11 اردیبهشت) طرحی مالی-مالی تصویب کرد.

روزنامه لبنانی الاخبار در واکنش به این طرح نوشت، دولت با این کار پیروز به انجام کاری سخت شده اما طرح مذکور سه نکته منفی یا سه بمب دارد (جزئیات بیشتر).

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "مقام آمریکایی: یاری به لبنان مجانی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام آمریکایی: یاری به لبنان مجانی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید