مرکز توسعه فناوری های نوظهور دیجیتال ایجاد می گردد

به گزارش وبلاگ مستند به نقل از معاونت علمی، با استفاده درست از ظرفیت های موجود در کشور قرار است فناوری های نوین دیجیتال توسعه یابد. این کار با یاری ایجاد مرکز توسعه فناوری های نوظهور دیجیتال در ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سرعت می گیرد.

مرکز توسعه فناوری های نوظهور دیجیتال ایجاد می گردد

فناوری های نوظهور پیش زمینه بروز انقلاب های بزرگی در جهان شده اند. با توجه به اهمیت این فناوری های نو، ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقدام به ایجاد مرکز توسعه فناوری های نوظهور دیجیتال نموده است تا با این کار جهت توسعه آنها را با یاری بازیگران این عرصه در کشور تسهیل کند.

فناوری هایی که به توسعه بنیادین فناوری های راهبردی هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و زنجیره های بلوکی و ارتقای شاخص های مربوط به نسل چهارم صنعت می انجامد. این کار به بهره مند شدن صنایع گوناگون کشور از این فناوری ها یاری می نماید.

این مرکز با هدف توسعه زیرساخت های لازم برای گسترش فناوری های نوظهور دیجیتال، حرکت در مرزهای دانش و فناوری جهانی در حوزه های فناوری های بالا با یاری بخش دانشگاهی، توسعه قابلیت های بخش خصوصی برای کاربردی کردن این فناوری ها در عرصه های دولتی و عمومی، توسعه ظرفیت های انسانی، ایجاد شبکه موثر بین المللی این فناوری ها در تعاملات بین المللی برای جذب و داخلی سازی فناوری ها و یاری به صادرات محصولات و خدمات مرتبط ایجاد شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مرکز توسعه فناوری های نوظهور دیجیتال ایجاد می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکز توسعه فناوری های نوظهور دیجیتال ایجاد می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید