شناسایی بیش از 300 قطعه فسیل و کانی در ژئوپارک ارس

به گزارش وبلاگ مستند، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، شناسایی بیش از 300 قطعه فسیل و کانی در ژئوپارک ارس صورت گرفت.

شناسایی بیش از 300 قطعه فسیل و کانی در ژئوپارک ارس

یوسف داداش زاده، معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس گفت: در راستای تکمیل بانک فسیل و کانی ویزیتورسنتر (مرکز بازدیدکنندگان) ژئوپارک ارس، ضمن حضور 2 نفر از کارشناسان سازمان زمین شناسی و با همراهی کارشناسان ژئوپارک ارس به مدت سه روز به کاوش در منطقه ها مختلف ژئوپارک اعم از ژئوسایت ها پرداختند که حاصل آن شناسایی و جمع آوری بیش از 300 قطعه فسیل و کانی بود.

وی اظهار کرد: بعضی از فسیل و کانی های جمع آوری شده داده های جدیدی به مطالعات قبلی ژئوپارک ارس می افزاید که شامل شناسایی آثاری از دوره های کربنیفر و دوونین می باشد که از دوره های زمین شناسی ماقبل دوره پرمین هستند و به این ترتیب می توانیم آثاری از تاریخ کره زمین در 400 میلیون سال قبل را در ویزیتورسنتر ژئوپارک ارس به نمایش بگذاریم.

وی اظهار داشت: در هر ژئوپارک جهانی یونسکو، ویزیتورسنتر یا مرکز بازدیدکنندگان ژئوپارک نقش کلیدی را ایفا می نماید و در واقع، ویزیتورسنتر هر ژئوپارک نقش ویترین آن ژئوپارک را دارد که در آن اطلاعات ژئوسایت ها با استفاده از تصاویر، نمونه سنگ ها و فسیل ها و اطلاعات مکتوب به بازدیدکنندگان ارائه می گردد.

منبع: همگردی

به "شناسایی بیش از 300 قطعه فسیل و کانی در ژئوپارک ارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی بیش از 300 قطعه فسیل و کانی در ژئوپارک ارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید