بورس سه شنبه را چگونه شروع کرد؟ ، استقبال معامله گران از گروه سرمایه گذاری

به گزارش وبلاگ مستند، در معاملات امروز بازار سهام شاخص کل اگر چه با بیش از 6 هزار واحد منفی آغاز به کار کرد اما در ادامه با بهبود فرایند معاملات در نمادهای فراورده های نفتی و پتروشیمی شاخص توانست از شدت افت خود بکاهد و در کمتر از یک ساعت تنها افتی 3 هزار واحدی را به ثبت برساند. این در حالی بود که شاخص کل هم وزن در این مدت رشدی 0.26 درصدی را به ثبت رساند.

بورس سه شنبه را چگونه شروع کرد؟ ، استقبال معامله گران از گروه سرمایه گذاری

در یک ساعت نخست بازار سهام بیش از 580 هزار معامله در بورس انجام شد که طی آن 2 میلیارد و 613 میلیون سهم با ارزش بالغ بر 53 هزار میلیارد ریال داد و ستد شد. سه نماد فملی، شپنا و حکشتی تاثیرگذارترین نمادها در منفی بودن شاخص بودند و نمادهای فارس، وپاسار و تاپیکو نیز نمادهای مثبت تاثیرگذار بر شاخص کل هستند. به نظر می رسد در صورت تداوم این فرایند امروز شاهد رکوردشکنی در ارزش معاملات بورس باشیم.

در معاملات فرابورس نیز مارون، میدکو و صبا بیشترین تاثیر را در مثبت بودن این بازار دارند. بازاری که ارزش معاملات آن در یک ساعت نخست بیش از 37 هزار میلیارد ریال بود.

معاملات امروز بازار سهام در حالی پیگیری می گردد که سه گروه حمل ونقل، موادشیمیایی و خودرویی با فشار عرضه بیشتری نسبت به سایر گروه ها مواجهند و بیشتر نمادهای سرمایه گذاری ها، انبوه سازی و فلزات اساسی در محدوده مثبت معامله می شوند.

در جریان معاملات امروز نیز بعضی نمادها نظیر شپنا و فاراک به دلیل افزایش تقاضا برای خرید متوقف شده اند و زمان انجام معاملات آنها متعاقبا اعلام می گردد.

روز گذشته شاخص کل بورس با افتی 18 هزار واحدی به زیر 2 میلیون واحد رسید تا همچنان شاخص در عبور قدرتمند از این کانال دچار مشکل باشد.

منبع: تجارت نیوز

به "بورس سه شنبه را چگونه شروع کرد؟ ، استقبال معامله گران از گروه سرمایه گذاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بورس سه شنبه را چگونه شروع کرد؟ ، استقبال معامله گران از گروه سرمایه گذاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید