برنامه زمانی مصاحبه کنکور دکتری 1401 اعلام شد

به گزارش وبلاگ مستند، معرفی شدگان دارای حدنصاب آزمون دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز 1401 به منظور شرکت در مرحله دوم (مصاحبه، آنالیز سوابق علمی و پژوهشی) باید بر اساس برنامه زمانی اعلامی به سایت دانشگاه ها مراجعه نمایند.

برنامه زمانی مصاحبه کنکور دکتری 1401 اعلام شد

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ مستند، آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال 1401 آدینه 6 اسفند 1400 برگزار گردید. تعداد 186 هزار و 556 نفر در آزمون مقطع دکتری (Ph.D) سال 1401 ثبت نام نموده بودند که از این تعداد حدود 81 هزار نفر زن و حدود 105 هزار نفر مرد بودند. از میان 186 هزار داوطلب دکتری Ph.D (نیمه متمرکز) سال 1401 تعداد 137 هزار و 117 نفر مجاز به انتخاب رشته شدند.

کارنامه نتایج اولیه آزمون ورودی دوره دکتری Ph.D (نیمه متمرکز) سال 1401 روز 23 فروردین ماه 1401 به وسیله سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد و پس از اعلام فرصت انتخاب رشته در فروردین ماه، تعداد 96 هزار و 160 نفر از میان 137 هزار داوطلب مجاز، نسبت به انتخاب رشته در آزمون ورودی دوره دکتری Ph.D (نیمه متمرکز) سال 1401 اقدام کردند.

از میان 96 هزار داوطلب، لیست اسامی 39 هزار و 670 نفر از معرفی شدگان دارای حدنصاب به منظور شرکت در مرحله دوم (مصاحبه، آنالیز سوابق علمی و پژوهشی و …) به همراه کارنامه انتخاب رشته در 29 اردیبهشت ماه 1401 به وسیله سایت سازمان سنجش منتشر شد.

ظرفیت پذیرش در آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال 1401 در مجموع 24 هزار و 254 نفر است که از این تعداد ظرفیت پذیرش اعلامی در دانشگاه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری 12 هزار و 716 نفر و ظرفیت پذیرش اعلامی در دانشگاه آزاد اسلامی 11 هزار و 538 نفر است.

داوطلبانی که در کدرشته محل های انتخابی دارای حدنصاب نمره علمی لازم هستند می توانند با توجه به نکات زیر و مطابق برنامه زمانی شرکت در مرحله دوم آزمون (مرحله ارزیابی تخصصی) که در سایت سازمان سنجش درج شده است، با همراه داشتن مدارک لازم برای انجام مصاحبه به هر یک از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مراجعه نمایند.

منحصراً داوطلبانی می توانند نسبت به مراجعه به دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی برای انجام مصاحبه اقدام نمایند که کدرشته محل مربوطه را در فرم انتخاب رشته خود درج نموده و حد نصاب نمره علمی لازم را مطابق کارنامه کسب نموده باشند.

برای شرکت در مصاحبه با در نظر گرفتن تمامی موارد زیر اقدام نمایند:

الف) برنامه زمانی اعلام شده به وسیله این سازمان (مندرج در ذیل این اطلاعیه)

ب) برنامه زمانی اعلام شده در درگاه اطلاع رسانی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی

ج) اولویت با برنامه زمانی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مندرج در پایگاه اطلاع رسانی آنهاست (بند ب فوق) و چنانچه برنامه زمانی انجام مصاحبه چند دانشگاه با هم تداخل دارد ضروری است با تماس، هماهنگی و تعامل با دانشگاه ها، ابتدا هر فرد در مصاحبه دانشگاه های دارای اولویت برای وی شرکت نمایند و سپس در زمان دیگری که با دانشگاه تعامل نموده اند یا در زمانی که برای جاماندگان از مصاحبه اصلی در نظر گرفته شده در مصاحبه شرکت نمایند.

د) داوطلبانی که براساس کارنامه منتشره در سایت سازمان سنجش در کدرشته محل های انتخابی دارای حدنصاب نمره علمی لازم هستند، ضروری است مطابق با اطلاعیه دانشگاه های مربوط که از تاریخ شنبه 31 اردیبهشت 1401 به پایگاه اطلاع رسانی آن ها منتشر می گردد به منظور انجام مراحل مختلف مصاحبه اقدام نمایند.

داوطلبانی که در کدرشته محل های انتخابی دارای حدنصاب نمره علمی لازم به منظور شرکت در مراحل ارزیابی تخصصی به وسیله دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی هستند، باید به منظور تکمیل فرم آنالیز صلاحیت های عمومی با مراجعه به لینک مربوط در قسمت مشاهده کارنامه مندرج در سایت سازمان سنجش از تاریخ اول خرداد تا 10 تیر با پرداخت مبلغ 119 هزار تومان به صورت اینترنتی، فرم آنالیز صلاحیت عمومی را تکمیل و کد پیگیری دریافت دارند. کسانی که فرم آنالیز صلاحیت های عمومی را تکمیل ننمایند از گزینش نهایی حذف خواهند شد.

گزینش نهایی داوطلبان در هر کدرشته محل براساس نمره کل نهایی حاصل از نمره علمی آزمون متمرکز و نمرات مراحل مختلف ارزیابی تخصصی مطابق با نمودار مندرج در بند الف در صفحه 16 دفترچه راهنمای ثبت نام و با توجه به اولویت کدرشته محل هایی که برای مصاحبه معرفی شده اند، انجام می گردد.

داوطلبانی که مبادرت به انتخاب کدرشته محل های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی نموده اند به منظور اطلاع از نحوه و چگونگی انجام مراحل ارزیابی تخصصی از داوطلبان و سایر مراحل گزینش به درگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش آن دانشگاه مراجعه نمایند.

عدم اقدام و یا مراجعه معرفی شدگان به منظور مصاحبه و انجام مراحل ارزیابی تخصصی به منزله انصراف از پذیرش در آن رشته محل است.

برنامه زمانی مصاحبه آزمون دکتری سال 1401 به ترتیب نام دانشگاه کدرشته محل در اینجا قابل مشاهده است و داوطلبان می توانند بر اساس این برنامه زمانی برای مصاحبه مراجعه نمایند.

در راستای سیاست دولت برای حضوری شدن تحصیل در همه مقاطع آموزشی، مصاحبه از معرفی شدگان برای آزمون دکتری سال 1401 به صورت حضوری برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "برنامه زمانی مصاحبه کنکور دکتری 1401 اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه زمانی مصاحبه کنکور دکتری 1401 اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید