افتتاح مرکز مانیتورینگ مدیریت پسماند شهر تهران

به گزارش وبلاگ مستند، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از افتتاح مرکز مانیتورینگ مدیریت پسماند، نصب 5 دستگاه خوددریافت پسماند خشک در میادین میوه و تره بار و کلنگ زنی سومین کارخانه بازیافت نخاله های ساختمانی خبر داد.

افتتاح مرکز مانیتورینگ مدیریت پسماند شهر تهران

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ مستند، صدرالدین علیپور با اشاره به ضرورت راه اندازی مرکز مانیتورینگ گفت: به منظور مدیریت هر چه بهتر پسماند در تهران، انجام برنامه های هوشمندسازی در زمینه مدیریت پسماند و در نهایت اجرای پیروز طرح کاپ، از حدود 8 ماه گذشته موضوع راه اندازی مرکز مانیتورینگ مدیریت پسماند را در دستور کار قرار دادیم.

وی ادامه داد: از آن جا که سازمان پسماند در حوزه های مختلف، چون جمع آوری زباله، انتقال آن ها به ایستگاه های میانی، دفع و دفن زباله به ویژه زباله های بیمارستانی و ساختمانی در سایت های مجزا، فعالیت کارخانه زباله سوز و نحوه رفت و روب شهر مسئولیت اصلی را برعهده دارد، تصمیم گرفتیم تا با راه اندازی مرکز مانیتورینگ در ساختمان اصلی سازمان مدیریت پسماند به طور شبانه روزی تمامی موضوعات از جمله تعداد کارگران مستقر در نواحی، نحوه فعالیت خودرو های سازمان، چگونگی فعالیت ایستگاه های میانی، سایت های دفع و دفن زباله، شرایط کوره های مجتمع زباله سوز و نحوه توزین پسماند ها در مراکز را به طور آنلاین رصد کنیم.

علیپور با تاکید بر اینکه این اقدام گامی برای تحقق شعار تهران هوشمند است، به یکی دیگر از پروژه های پسماندی در این زمینه اشاره کرد و اضافه کرد: با وجود تمامی محدودیت های مالی، به تازگی توانستیم 5 دستگاه RVM (دستگاه خوددریافت پسماند خشک) را خریداری و در میادین میوه و تره بار دریاچه شهدای خلیج فارس، شهید لواسانی، سردار جنگل، صادقیه و ولنجک نصب کنیم. شهروندان نیز از همین هفته با تحویل پسماند های خشک خود مانند شیشه و پلاستیک به این دستگاه و دریافت قبض، امکان خرید به اندازه ارزش ریالی تعیین شده در قبض را در همان بازار میوه و تره بار خواهند داشت.

وی سومین پروژه پسماندی شهرداری تهران را اجرای مراسم کلنگ زنی سومین کارخانه بازیافت نخاله های ساختمانی عنوان کرد و گفت: از آن جا که دفن این نوع پسماند آسیب های فراوانی به طبیعت می زند، تلاش می کنیم تا با راه اندازی کارخانه بازیافت نخاله های ساختمانی تا پایان سال، نه تنها از میزان نخاله های دفن شده بکاهیم، بلکه بتوانیم به آمار تولید روزانه 11 هزار تُن شن و ماسه از این نخاله ها دست پیدا کنیم.

علیپور تأکید کرد: اجرای تمام این پروژه ها به منظور افزایش تفکیک پسماند در مبدا، کاهش دفن زباله، نظارت بهتر بر عملکرد مدیریت پسماند، هوشمندسازی شهر و در نهایت افزایش رضایت مندی شهروندان انجام می شود.

گفتنی است، بهره برداری از 5 دستگاه RVM و کلنگزنی کارخانه استحصال شن و ماسه، روز دوشنبه با حضور اعضای شورای اسلامی شهر، معاون خدمات شهری شهرداری تهران و تعدادی از مدیران شهری به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "افتتاح مرکز مانیتورینگ مدیریت پسماند شهر تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح مرکز مانیتورینگ مدیریت پسماند شهر تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید