کشف تصادفی یک سکه مهم

به گزارش وبلاگ مستند، مردی در فرانسه پیروز به کشف یک سکه تاریخی شده است که بر روی آن یکی از معدود تصاویر موجود از یکی از امپراتورهای روم وجود دارد.

کشف تصادفی یک سکه مهم

به گزارش دنیای سفر و به نقل از لایوساینس، چندی پیش یک سکه 1200 ساله نقره نادر که تصویر شارلمانی امپراتور روم بر روی آن نقش بسته است، در فرانسه کشف شد. این سکه که بر روی آن یکی از معدود تصاویر به جای مانده از شارلمانی وجود دارد، بلافاصله از یکی از سایت های خرید و فروش آنلاین سردرآورد و راستا آن در نهایت به موزه ای در آلمان منتهی شد.

این سکه زمانی کشف شد که مردی در فرانسه در پی کمبود بودجه کافی برای ساخت خانه به سراغ مجموعه سکه ای که از پدربزرگش به ارث برده بود رفت و این سکه را در بین آن ها کشف کرد و آن را در یک وب سایت به فروش گذاشت.

گروهی از کارشناسان تاریخ و باستان شناسی موزه ای در آلمان با مشاهده این سکه در وب سایت خرید و فروش آنلاین، این اثر را به عنوان یکی از سکه های تاریخی شارلمانی شناسایی کردند.

شارلمانی که با نام کارل بزرگ هم شناخته می شود، پادشاه فرانک ها بود و نخستین فرمانروایی محسوب می شد که پس از سقوط امپراتوری روم غربی در قرن پنجم میلادی، اروپای غربی و اروپای مرکزی را متحد کرد.

فقط 50 مورد از سکه های نقره متعلق به دوران حکومت شارلمانی وجود دارد که تصویر چهره او بر روی آن ها نقش بسته است. بر روی اغلب سکه های به جای مانده از این دوران فقط نام این امپراتور وجود دارد.

در سمت دیگر سکه ای که اخیرا کشف شده است، ساختمانی به تصویر کشیده شده که صلیب در مرکز آن قرار گرفته است.

دو فرضیه در مورد این سکه ها وجود دارد؛ نخست این که سکه های مشابه این مورد، در سال پایانی زندگی شارلمانی که بیمار شده بود ضرب شده اند. فرضیه دیگر آن است که این سکه ها برای گرامیداشت تاج گذاری امپراتور ضرب شده و به عنوان پول کاربرد نداشته اند.

کارشناسان معتقدند ارزش دقیق این سکه ها در آن زمان را نمی توان تشخیص داد ولی احتمالا با استفاده از 10 یا 12 سکه مشابه امکان خرید یک گاو وجود داشته است.

منبع: دنیای سفر

به "کشف تصادفی یک سکه مهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف تصادفی یک سکه مهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید