پمپ قلب با سلول های واقعی ساخته شد

به گزارش وبلاگ مستند، محققان یک قلب مکانیکی کوچک ابداع نموده اند که از طریق سلول های واقعی قلب کار می نماید.

پمپ قلب با سلول های واقعی ساخته شد

به گزارش مهر به نقل از نیواطلس، این دستاورد محققان دانشگاه بوستون مینی پمپ(miniPUMP) نام گرفته و به مقدار 3 سانتیمتر مربع است. این قلب عملکرد بطن قلب واقعی (بخش پایینی) را تقلید می نماید و به همان روشی که قلب واقعی خون را پمپ می نماید، آب را به وسیله خود پمپاژ می نماید.

دستگاه مذکور شامل یک پایه پلاستیکی است که دریچه هایی از جنس اکریلیک، لوله ها و پمپ روی آن قرار گرفته اند. این پمپ شامل قالبی با مجموعه ای بهم متصل از مارپیچ های اکریلیک متحدالمرکز است. این بخش ها از کاردیومیوسیت های زنده انسان (سلول های ماهیچه قلب) ساخته شده اند. همانطور که آن سلول ها به طور هماهنگ منبسط و منقبض می شوند، قالب انعطاف پذیر نیز با آنها حرکت می نماید و آب را به وسیله مینی پمپ پمپاژ می نماید.

کاردیومیوسیت ها را می توان از سلول های پوست، خون یا هرنوع سلول در دسترس دیگری ساخت. سلول های مذکور به شکل سلول های بنیادی برنامه ریزی می شوند و در مرحله بعد تغییراتی در آنها ایجاد می گردد تا به سلول های قلب تبدیل شوند. این بدان معناست که بیماران می توانند مینی پمپ هایی داشته باشند که از سلول های بدن خودشان ساخته شده است و به این ترتیب محققان متوجه شوند داروهای مختلف چگونه روی قلب تاثیر می گذارند.

کریستوس میکاس محقق ارشد پژوهش می گوید: با یاری این سیستم اگر سلول هایی از فرد دریافت گردد می توان متوجه شد دارو در بدن وی چه واکنشی نشان می دهد.

محققان امیدوارند در آینده از این سیستم برای توسعه دستگاه هایی به نام عضو روی تراشه مانند ریه یا کلیه استفاده نمایند.

منبع: فرارو

به "پمپ قلب با سلول های واقعی ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپ قلب با سلول های واقعی ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید