ولوو سهم خودروهای شاسی بلند خود را تا 75 درصد افزایش می دهد

به گزارش وبلاگ مستند، مدل جدید ولوو که قرار است ابعادی کوچک تر از XC40 داشته باشد، از پیشرانه ای تمام الکتریکی سود برده و بر مبنای پلتفرم SEA (برگرفته از عبارت معماری تجربه پایدار) فراوری خواهد شد.

ولوو سهم خودروهای شاسی بلند خود را تا 75 درصد افزایش می دهد

به گزارش وبلاگ مستند به نقل از دیجیاتو، مدیرعامل ولوو پیش بینی می نماید پس از معرفی مدلی کوچک تر از XC40، بخش اعظمی از آمار فروش جهانی این شرکت در اختیار شاسی بلندها خواهد بود. هاکان ساموئلسن (Hakan Samuelsson) در مصاحبه با نشریه اتونیوز اروپا ضمن اشاره به این موضوع گفته مدل مذکور فروش کمپانی را به میزان قابل توجهی افزایش داده و کفه را به سمت خودروهای شاسی بلند سنگین تر خواهد نمود، طوری که این دسته شاید تا 75 درصد از کل آمار فروش کمپانی را به خود اختصاص دهند.

اگر چه آقای ساموئلسن هیچ بازه زمانی را برای تحقق پیش بینی خود اعلام ننموده، اما با این حال آمار فروش ولوو در 11 ماه گذشته نشان می دهد 71 درصد از فروش کمپانی در سال 2020 به دسته شاسی بلندها تعلق دارد. بد نیست بدانید در مدت مشابه سال قبل، این رقم 63 درصد بود. پرفروش ترین مدل هم در طول این مدت کراس اوور XC60 است که راهی پارکینگ 169,445 مشتری جدید شده است.

یکی از مدیران اصلی ولوو این امر را نشانه استقبال فزاینده از شاسی بلندهای کوچک و لوکس دانسته و کلاس مذکور را بسیار پیروز توصیف نموده است.

مدل جدید ولوو که قرار است ابعادی کوچک تر از XC40 داشته باشد، از پیشرانه ای تمام الکتریکی سود برده و بر مبنای پلتفرم SEA (برگرفته از عبارت معماری تجربه پایدار) فراوری خواهد شد. نکته جالب اینکه این پلتفرم با همکاری شرکت چینی جیلی (مالک بخش خودروهای سواری ولوو) توسعه یافته است.

درباره زمان معرفی کراس اوور کوچک ولوو فعلا اطلاعاتی در دست نیست، اما شرکت لینک اند کو (Lynk & CO) به عنوان دیگر زیرمجموعه جیلی، سال آینده از نسخه فراوریی کانسپت Zero رونمایی خواهد نمود. از آنجایی که این خودرو هم بر اساس پلتفرم SEA توسعه یافته، احتمالا کراس اوور ولوو نیز در همان حوالی معرفی خواهد شد.

خودروساز سوئدی در نظر دارد هر ساله یک خودروی تمام الکتریکی به جمع محصولات خود اضافه کند. نخستین عضو این گروه کراس اوور XC40 Recharge است که آن هم روی پلتفرم SEA فراوری می گردد.

مدیرعامل ولوو در اظهار نظری جالب گفته به منظور اینکه این شرکت سودده باشد، باید بر قیمت های بالاتر و کلاس های لوکس تمرکز کند. برای مشتریانی که به دنبال خودروهایی با قیمت پایین تر هستند، ما محصولات لینک اند کو را پیشنهاد خواهیم کرد، چرا که آنها در جایگاهی پایین تر از ساخته های ما قرار خواهند گرفت.

آقای ساموئلسن درباره احتمال عرضه شاسی بلندی عظیم تر از XC90 نیز گفته:

اگر ما چنین تصمیمی بگیریم، باید آن را به شکلی پایدار عملی کنیم. ما باید مطمئن شویم که این مدل برای برقی سازی بهینه سازی شده باشد. فکر می کنم آنچه که در آینده اتفاق خواهد افتاد، این است که شاسی بلندها باید ایرودینامیک تر باشند.

منبع: جام جم آنلاین

به "ولوو سهم خودروهای شاسی بلند خود را تا 75 درصد افزایش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ولوو سهم خودروهای شاسی بلند خود را تا 75 درصد افزایش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید