مونسانتو در پرتغال، روستایی که در بین تخته سنگ هاست!

به گزارش وبلاگ مستند، روستای مونسانتو (Monsanto)

در جنوب شرقی Serra da Estrela در کشور پرتغال، روستایی یکه و تنها وجود دارد. روستایی که از خیلی از لحاظ ها شبیه به دیگر روستاهای دنیا است اما یک تفاوت اساسی و اصلی با آن ها دارد و آن هم این است که این روستا در میان تخته سنگ ها ساخته شده است! جایی که به روستای مونسانتو معروف است و حتی نگاه کردن به آن هم هر کسی را مجذوب خود می نماید. با خبرنگاران در ادامه همراه باشید تا راز این روستای عجیب را بدانیم.

مونسانتو در پرتغال، روستایی که در بین تخته سنگ هاست!

با شنیدن نام کشور پرتغال، اولین چیزی که به ذهنتان می آید چیست؟ برای خیلی ها نام این کشور یادآور رنگ نارنجی است، پرتغال کشور بسیار تماشای ای است و باید در آن بود تا به عمق جاذبه هایش پی برد از سواحل فوق العاده گرفته تا بناهای تاریخی و مردم دوست داشتنی و البته که مرکز آن شهر لیسبون. اما واقعا پرتغال در این ها خلاصه نمی گردد، این کشور جاذبه هایی دارد که اگر به دنیا شناسانده شوند قطعا از جهانگردی ترین جاذبه های گردشگری آن خواهند شد. یکی از همین جاذبه ها، روستای مونسانتو است که می خواهیم نیم نگاهی به آن بیندازیم.

در کشور پرتغال، منطقه ای به نام Serra da Estrela وجود دارد که در کنار کوهی واقع شده است و یک روستای یکه و فریبنده است که به روستای مونسانتو معروف است. چیزی که درباره این روستا بسیار عجیب و است و به محض تماشا، جلب توجه می نماید، این است که این روستا در میان تخته سنگ ها ساخته شده است و وقتی که به آن نگاه می کنید، می توانید خانه هایی را ببینید که روی تخته سنگ ها، در میان آن ها یا حتی زیر آن ها ساخته شده اند! حتی خیابان های کوچک این روستا هم از میان تخته سنگ ها می گذرد و قرن هاست که این روستا این گونه است و هنوز هم که هنوز است دست نخورده به همان شکل سابق نگه داشته شده است.

برخی از خانه های این روستا از سنگ های گرانیت ساخته شده اند و ورودی های شگفت انگیزی دارند. در سال 1938، به روستای مونسانتو لقب پرتغالی ترین روستای پرتغال را دادند و از آن موقع به بعد بود که اجازه ساخت و ساز خانه های نو در آن داده نشد و از آن موقع این روستا، به یک موزه زنده تبدیل شد!

راستا دسترسی روستای مونسانتو

اگر بخواهید به وسیله وسایل حمل نقل عمومی به این روستا برودید، باید بدانید که راه سختی را در پیش دارید و رفتن به آن جا اصلا آسان نخواهد بود. با این وجود، چشم اندازی که از این جای روح نواز خواهید داشت، قطعا ارزشش را دارد.

از پرتغال بیشتر بدانید

بسیاری پرتغال را به عنوان یک کشور جهانگردی دست کم می گیرند ولی شاید علت آن عدم داشتن اطلاعات کافی از این کشور نارنجی رنگ باشد. پرتغال کشوری کوچک در اروپا و مشرف به ساحل آتلانتیک است و یکی از برترین کشورهای اروپایی برای گشت و گذار محسوب می گردد. درست است که پرتغال کشور کوچکی است اما همین کوچکی یک مزیت بزرگ دارد و آن هم این است که به خاطر مساحت کمش، کشوری راحت تر برای گشت و گذار است. آب و هوای پرتغال در همه سال خوب است و به همین دلیل این موضوع باعث شده تا پرتغال مقصدی برای تمام فصل ها باشد.

سفر به کشور پرتغال به معنای سفر به یک منطقه رنگارنگ و متنوع است، کشوری که پیوند عجیبی با دریا خورده است و خط ساحلی آن بیشتر از 800 کیلومتر است.

حقایقی جالب از پرتغال

  • پرتغال یکی از قدیمی ترین کشورهای اروپا است، این کشور دقیقا همان مرزهایی که از سال 1249 برای آن معین شده بوده را هنوز هم دارد که چیزی حدود 800 سال پیش می گردد. جالب است بدانید گفته می گردد که لیسبون، مرکز پرتغال حتی قدیمی تر از است! در واقع دانشمندان تخمین زده اند که لیسبون دست کم 4 قرن از رم قدمتش بیشتر است و می گویند که از 1200 سال قبل از میلاد مسیح در این شهر سکونت می شده است.
  • زبان پرتغالی، زبان رسمی 9 کشور است. در واقع بیشتر از 236 میلیون نفر از مردم دنیا، زبان پرتغالی، زبان اولشان است که این 9 کشور عبارتند از پرتغال، ، کیپ ورد، آنگولا، گینه بیسائو، موزامبیک، پرینسیپ، سائو تومه و گینه استوایی.
  • جالب است بدانید که 15 مورد از میراث های دنیای یونسکو در پرتغال قرار دارند و همین باعث شده تا رتبه هشتم اروپا و هفدهم دنیا از این نظر را از آن خود کند. جالب تر این که این کشور هر ساهله 13 میلیون جهانگرد دارد.
  • 95 درصد کشور پرتغال را آب فرا گرفته است! با این حساب بهتر است گفت که پرتغال یک منطقه اقیانوسی است که فقط 7 درصد آن را خشکی تشکیل می دهد.
  • شاید باور نکنید ولی پرتغال تاثیر شگفت انگیزی روی غذاهای دنیا داشته است. غذای معروف تمپورا که در واقع بشقاب غذاهای دریایی و سیزیجات سرخ شده است، متعلق به این کشور است. جالب است بدانید که فلفل تند و گوجه را پرتغالی ها به و معرفی کردند و اگر آن ها نبودند در واقع امروزه خبری از خورش کاری مشهور هندی هم نبود! قهوه را هم پرتغالی ها به برزیل معرفی کردند.

منبع: hcouplertw.com

منبع: الی گشت

به "مونسانتو در پرتغال، روستایی که در بین تخته سنگ هاست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مونسانتو در پرتغال، روستایی که در بین تخته سنگ هاست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید