علائم کرونا در بزرگسالان و بچه ها چه تفاوتی دارد؟

به گزارش وبلاگ مستند، فوق تخصص اطفال گفت: در بچه ها علائم بیماری مشابه سرماخوردگی بوده و با بدن درد، تب و علائم آبریزش بینی خود را نشان می دهد.

علائم کرونا در بزرگسالان و بچه ها چه تفاوتی دارد؟

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ مستند، علیرضا امینیان فوق تخصص اطفال، درباره تفاوت های علائم کرونا در بچه ها و بزرگسالان توضیح داد: در هردو رده سنی یک سری علائم مشترک وجود دارد؛ در بچه ها شدت بیماری کمتر است، اما در هر دو طیف سنی باید مراقبت و اصول پیگیری رعایت شود؛ در بچه ها علائم بیماری مشابه سرماخوردگی بوده و با بدن درد، تب و علائم آبریزش بینی خود را نشان می دهد و بچه ها کمتر نیاز به بستری پیدا می کنند، اما این بچه ها به عنوان ناقل بیماری هستند و بیماری را به دیگران منتقل می کنند.

وی گفت: تب های بالا، مسائل تنفسی و گوارشی از جمله علائم بروز بیماری در بزرگسالان است، اما از آنجا که تا به امروز دارو یا واکسن خاصی برای درمان و پیشگیری از ابتلا تولید نشده است باید کماکان استفاده از ماسک و رعایت نکات بهداشتی مد نظر قرار گیرد.

امینیان گفت: اگر خانواده ای بیمار مبتلا به کرونا دارد برای پیشگیری از ابتلای سایر افراد باید اقدام به جداسازی محیط نگهداری بیمار کنند، به دلیل اینکه این بیماری از طریق تنفس انتقال پیدا می کند.

فوق تخصص اطفال تأکید کرد: لازم است افراد بدون علامت نیز تست های آزمایشگاهی انجام دهند تا در صورت ابتلا به بیماری شناسایی شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "علائم کرونا در بزرگسالان و بچه ها چه تفاوتی دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علائم کرونا در بزرگسالان و بچه ها چه تفاوتی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید