در آکسفورد این گونه خودرو می سازند

به گزارش وبلاگ مستند، کارخانه آکسفورد در کاولی، جنوب شرقی آکسفورد، انگلیس، یک تاسیسات مونتاژ خودرو است که به تولید مدل های مختلف برند مینی اختصاص دارد. این کارخانه در کنار کارخانه همز هال، بخش تولید پیشرانه ها، و کارخانه سویندون، بخش پرس بدنه و مونتاژ مقدماتی، مثلث تولید خودرو مینی را تشکیل می دهد.

در آکسفورد این گونه خودرو می سازند

کارخانه آکسفورد؛ خانه مینی از گذشته تا به امروز

به گزارش عصر ایران؛ کارخانه آکسفورد در حال حاضر به تولید خودرو های تازه مینی اختصاص دارد که از سال 2001 از طریق گروه ب ام و معرفی شد. مدل های مینی 3 درب، مینی 5 درب و همچنین مینی کلاب من و مینی الکتریک در کارخانه آکسفورد تولید می شوند.

قرار است از سال 2024 تولید نسل بعدی مینی 3 درب و مینی 5 درب با پیشرانه های احتراقی و همچنین مدل تازه مینی کانورتیبل در کارخانه آکسفورد آغاز شود. این در شرایطی است که تولید مدل های تمام الکتریکی تازه مینی از سال 2026 در این کارخانه آغاز خواهد شد که شامل مینی کوپر 3 درب و کراس اوور جمع و جور مینی ایس من می شوند.

این کارخانه در میان مدت به ظرفیت تولید حدود 200 هزار دستگاه در سال خواهد رسید. از سال 2030، کارخانه آکسفورد به طور انحصاری مدل های تمام الکتریکی مینی را تولید خواهد کرد.

سرمایه گذاری ب ام و برای تولید مدل های تمام الکتریکی مینی

ب ام و به تازگی از یک سرمایه گذاری 600 میلیون پوندی برای تولید مدل های تمام الکتریکی مینی در کارخانه آکسفورد خبر داد. تا سال 2030، تولید خودرو در این کارخانه منحصر به مدل های الکتریکی خواهد بود. گروه ب ام و از سال 2000 تا به امروز، بیش از 3 میلیارد پوند در سه کارخانه سویندن، همز هال و آکسفورد سرمایه گذاری کرده است.

کارخانه آکسفورد امسال 110 سالگی خود را جشن گرفت. این کارخانه خانه و قلب برند مینی به جای مانده و با آغاز تولید دو مدل تمام الکتریکی تازه از سال 2026، مسیر این برند به سوی آینده ای تمام الکتریکی تایید شده است.

منبع: فرارو

به "در آکسفورد این گونه خودرو می سازند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در آکسفورد این گونه خودرو می سازند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید