جیسون رضائیان: رفتن هوک تایید ضمنی شکست سیاست فشار حداکثری است

به گزارش وبلاگ مستند، تسنیم نوشت: واشنگتن پست در یادداشتی به قلم جیسون رضائیان نوشت هیچ کس در دولت ترامپ این را با صدای بلند نخواهد گفت اما تغییر اخیر مربوط به ایران در وزارت خارجه آمریکا تایید ضمنی شکست سیاست موسوم به فشار حداکثری است.

جیسون رضائیان: رفتن هوک تایید ضمنی شکست سیاست فشار حداکثری است

در این یادداشت به اشاره به استعفای برایان هوک در آستانه رای گیری شورای امنیت درباره تمدید تحریم تسلیحاتی ایران و وتوی قریب به یقین چین و روسیه آمده است: دولت ترامپ این نتیجه احتاقتصادی را فاجعه در نظر می گیرد و وقتی این رخ داد، میراث هوک به عنوان معمار کم اثرترین سیاست ایالات متحده درباره ایران شناخته خواهد شد.

نویسنده با اشاره به انتصاب الیوت آبرامز به عنوان جایگزین برایان هوک، که نومحافظه کاری شناخته شده است و از تحریم های شدید حمایت می کند، تصریح کرده که این انتصاب نشان می دهد: این دولت هیچ قصدی برای ایجاد هرگونه تغییری در سیاست ایرانی خود قبل از انتخابات ندارد.

رضائیان در ادامه نوشته: پس از دهه ها اقدامات تنبیهی علیه ایران با وعده عملی نشده تغییر جمهوری اسلامی، مردم ایران شایستگی دولت بهتری در آمریکا دارند و همچنین آمریکایی ها.

در این یادداشت آمده است: ایالات متحده، اضطراری نیاز به یک رویکرد جدید دارد. خلاصله کلام این است: ما نیاز داریم تا از فرصت ها برای گفت وگو با ایران بهره ببریم.

نویسنده با اشاره به اینکه آخرین اقدام هوک نامه ای از اعضای شورای همکاری خلیج فارس خطاب به شورای امنیت برای تمدید تحریم های تسلحیاتی ایران بود که بیشتر نمادین است، می نویسد: او هنوز در بدتر کردن شرایط زندگی مردم عادی ایران عمدتا از طریق اقداماتی همانند تحریم های اقتصادی و ممنوعیت سفر نقش ایفا می کند در حالی که تهدید اصلی ایرانیان علیه نیروهای آمریکایی در خاورمیانه جلوی چشمان او افزایش می یابد.

در این یادداشت همچنین آمده است: وقتی که مایک پامپئو وزیر خارجه از او خواست تا اداره جدید التاسیس گروه اقدام ایران را به عهده بگیرد، هوک تجربه ای درباره ایران نداشت. در طول دو سالی که او این مقام را داشت هیچ نشانه ای وجود ندارد که او برای دیپلماسی با همتایان ایرانی خود تلاش کرده باشد.

رضائیان در ادامه توضیح می دهد: شاید این به عنوان بخشی از هدف بزرگتر ترامپ برای تضعیف تجربه و تخصص بوده است. یک گزارش بازرس کل وزارت خارجه در سال گذشته دریافته که هوک فعالانه می خواست یک همکار خود در وزارت خارجه را با سال ها تجربه ممتاز درباره ایران و سایر موضوعات حساس به حاشیه براند.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "جیسون رضائیان: رفتن هوک تایید ضمنی شکست سیاست فشار حداکثری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جیسون رضائیان: رفتن هوک تایید ضمنی شکست سیاست فشار حداکثری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید