بعضی از مهارت های مدیریتی برای افزایش بهره وری آسان

به گزارش وبلاگ مستند، برنامه ریزی کردن و مدیریت زمان از جمله موارد مهم برای افزایش بهره وری افراد هستند.

بعضی از مهارت های مدیریتی برای افزایش بهره وری آسان

به گزارش خبرنگار ، استفاده از مهارت ها و نکات صحیح می تواند به شما یاری کند تا نظم بیشتری داشته باشید و بهره وری کار خود را افزایش دهید. بنابراین، هرچه بیشتر، یاد بگیرید تا بتوانید از این ابزار ها بهره ببرید، می توانید کار بیشتری را انجام دهید که این مهارت های مدیریت زمان می توانند زندگی شما را تغییر دهند.

این مهارت ها را دنبال کنید تا بتوانید در یک جهت خوب، به مثمر ثمرترین شخصی که می شناسید تبدیل شوید و به همین علت است که همواره تاکید می گردد تا یادگیری این مهارت های مدیریت زمان و تکنیک های سازمانی باید به برنامه توسعه شخصی همه افراد اضافه گردد تا بتوانند برترین نتیجه را بدست آورند. زیرا این مهارت ها بسیار کارآمد هستند.

قبل از انجام کار، خود را آماده کنید

از شب قبل، لیستی از کاری که قصد دارید انجام دهید را تهیه و آماده کنید. بنابراین، قبل از بازگشت از محل کار، سعی کنید که برای روز بعد خود برنامه ریزی کنید. این کار به شما یاری می نماید تا ضمیر ناخودآگاهتان در حال کار روی برنامه ها و اهدافتان باشد حتی اگر خواب باشید.

این کار، مزیت دیگری هم برای شما دارد و آن هم این است که اغلب، صبح ها با ایده ها و بینش هایی که مربوط به کار های همان روزتان است از خواب بیدار می شوید.

مزیت دیگر برنامه ریزی کردن از قبل، این است که شما می توانید بدون استرس و آرام استراحت کنید. البته شاید بعضی از افراد بر این تصور باشند که همین برنامه ریزی از قبل برای برنامه های روز بعد باعث بی خوابی فرد گردد، امّا واقعیت این است که اگر فرد بتواند به درستی زمان خود را مدیریت نموده و برنامه ریزی کند احتیاجی به هیچ گونه نگرانی وجود ندارد چرا که این موضوع به فرد یاری می نماید تا روز بعد, بهره وری بیشتری داشته باشد و اگرچه به نظر بعضی از افراد این کار ساده ای است امّا واقعیت این است که استفاده از لیست کاری, یکی از قدرتمندترین نکات موجود در زمینه مدیری زمان است.

برای زمان خود برنامه ریزی کنید

برنامه ریزی کردن برای زمان خود باعث کاهش استرس و آزاد شدن انرژی فرد می گردد و به او کنترل بیشتری برای انجام امور خود می دهد و به افزایش بهره وری فرد در طول روز یاری می نماید.

بعلاوه, برنامه ریزی کردن برای زمان خود باعث می گردد که فرد برای زندگی خود مسئولیت پذیرتر باشد و و افزایش پیدا کند و بتواند قدرت شخصی خود را بهبود ببخشد.

روز خود را زود آغاز کنید

برای این که بتوانید بهره وری بالایی داشته باشید روز خود را زود آغاز کنید چرا که زمان بیشتری برای تفکر و برنامه ریزی و انجام کارهای خود دارید که این موضوع می تواند به شما یاری کند تا در هر زمینه ای از زندگی خود هم نظم بیشتر و بهتری داشته باشید که این موضوع را می توان در زندگی نامه زنان و مردان پیروز هم مشاهده کرد چرا که تقریبا همه آن ها یک چیز مشترک دارند و آن, نه تنها مهارت های سازمانی بسیار خوبی است که کسب نموده اند بلکه سحرخیزی شان است که توانسته اند کار خود را زود انجام دهند.

به طور مثال؛ بسیاری از افراد پیروز, ساعت 5 صبح از خواب بیدار می شوند تا بتوانند زمان کافی برای تفکر و برنامه ریزی برای روز بعد خود داشته باشند و همین موضوع باعث می گردد که آن ها همواره در مقایسه با افرادی که تا آخرین لحظه ممکن استراحت می نمایند و می خوابند بهره وری بیشتری داشته باشند.

علاوه بر این, آرامش قبل از آغاز کار می تواند به فرد یاری کند تا ساعت های زیادی را برای انجام کار خود صرفه جویی نمایند و خلاقانه تر عمل نمایند .

مهارت های سازمانی خود را تنظیم کنید

افراد باید برای بهبود مهارت های سازمانی خود تصمیم بگیرند و از یک سیستم مطلوب و برنامه ریزی شده برای این منظور استفاده نمایند چراکه 30 درصد از زمان کار فعلی افراد صرف جست و جوی موارد غیر ضروری می گردد. بنابراین, افرادی که در محیط اداری فعالیت می نمایند و یا در محل زندگی خود احتیاج دارند که با نظم و ترتیب درستی پیش بروند باید توجه نمایند که سیستم حروف الفبا بسیار موثر است. به طور مثال؛ این سیستم, این امکان را به شما می دهد تا بدانید که هر یک از پرونده های خود را در کجا گذاشته اید.

افزایش بهره وری با زمان اصلی

افراد باید زندگی خود را به گونه ای تنظیم نمایند که در طول زمان اصلی بتوانند کارهای خلاقانه ای انجام دهند و این زمان بر اساس ساعتی است که فرد بازدهی بالایی دارد و برای اغلب مردم, این زمان صبح است, این در حالی است که برای بعضی دیگر, شب, زمانی است که بهره وری بالاتری دارند به همین علت است که افراد در حوزه های کاری متفاوت, زمان خاصی را برای خود معین می نمایند تا بتوانند نتیجه مطلوب را بدست آورند. به همین علت, توجه به شرایط فرد و شناسایی زمان اصلی, برای رسیدن به تمامی اهداف لازم است.

افراد باید توجه نمایند که به طور مثال؛ اگر یکی از اهدافشان یادگیری نحوه نوشتن کتاب است باید بخشی از زمان اصلی خود را به برنامه ریزی, نوشتن, ویرایش و بازاریابی کتاب اختصاص دهند و در این میان, نکته مهم این است که فرد از زمان اصلی خود مطلع باشد تا بتواند به برترین شکل ممکن, برای افزایش بهره وری خود برنامه ریزی کند.

همه افراد باید بدانند که در برترین حالت کاری خود, احتیاج به استراحت, هوشیاری و خلاقیت دارند و شما بیشتر در چه ساعتی از روز این گونه هستید؟

شما برای مدیریت زمان خود چه کارهایی را انجام می دهید؟

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "بعضی از مهارت های مدیریتی برای افزایش بهره وری آسان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعضی از مهارت های مدیریتی برای افزایش بهره وری آسان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید