بایدن چه تصمیمی برای اوباما دارد؟، ایا او میخواهد انگلیس را تنبیه کند؟

به گزارش وبلاگ مستند، ایسنا نوشت: روزنامه ساندی تایمز از قول منبعی ناشناس نوشت، جو بایدن شاید باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا را برای پست سفیر این کشور در انگلیس کاندیدا کند.

بایدن چه تصمیمی برای اوباما دارد؟، ایا او میخواهد انگلیس را تنبیه کند؟

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این منبع ناشناس از قول جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا اعلام نمود که محتمل است بایدن، اوباما را برای پست سفیر این کشور در انگلیس و به نشانه تشکر و قدردانی منصوب کند.

روزنامه ساندی تایمز نیز گزارش داد، اقدام بالقوه برای انتصاب اوباما به عنوان سفیر ممکن است برای بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس با توجه به اظهارات غیر محبت آمیز قبلی اش در خصوص اوباما، خجالت آور باشد.

به عنوان مثال، در سال 2016، جانسون که در آن موقع شهردار لندن بود مقاله ای را در سان نوشت که در آن به حذف نیم تنه مجسمه وینستون چرچیل، نخست وزیر پیشین انگلیس از دفتر کار توسط اوباما، کمی پس از روی کار آمدنش اشاره نموده بود.

جانسون نوشته بود: بعضی گفته اند که این اقدام از سوی اوباما یک بی حرمتی به انگلیس بود. بعضی هم گفتند که این نمادی از عدم تمایل یک رئیس جمهوری با تباری کنیایی به امپراطوری بریتانیا بوده که چرچیل مدافع آن بود؛ این نیم تنه به صورت قرضی و در دوران ریاست جمهوری جورج بوش پسر به دفتر کار کاخ سفید داده شده بود.

تامی ویتور، سخنگوی سابق اوباما اخیرا توئیتی نوشته بود که آنها هرگز اظهارات نژادپرستانه جانسون درباره اوباما و ارادتمندی به ترامپ را فراموش نمی نمایند.

این اظهارات درست چند روز پس از اعلام تبریک جانسون به بایدن بابت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر مطرح شد که در توئیتی نوشت، واشنگتن مهمترین متحد لندن است.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "بایدن چه تصمیمی برای اوباما دارد؟، ایا او میخواهد انگلیس را تنبیه کند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن چه تصمیمی برای اوباما دارد؟، ایا او میخواهد انگلیس را تنبیه کند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید