افشای اطلاعات بیش از 500 میلیون کاربر فیس بوک

به گزارش وبلاگ مستند، اطلاعات بیش از 500 میلیون کاربر فیس بوک در فضای مجازی فاش شده است. این اطلاعات شامل شماره تماس، نام کاربری و موقعیت مکانی افراد است.

افشای اطلاعات بیش از 500 میلیون کاربر فیس بوک

اطلاعات بیش از 500 میلیون کاربر فیس بوک در وب سایتی مخصوص هکرها قرار گرفته است.

هرچند به نظر می رسد این اطلاعات قدیمی باشند با این وجود نمونه ای از انبوه اطلاعاتی است که فیس بوک و شبکه های اجتماعی دیگر جمع آوری می نمایند.

نشریه بیزینس اینسایدر نخست از اطلاعات افشا شده اطلاع داد. طبق گزارش آن اطلاعات مربوط به کاربران 106 کشور و شامل شماره تماس، نام کاربری فیس بوک، نام کامل، موقعیت مکانی، تاریخ تولد و آدرس ایمیل است.

البته این پدیده جدیدی نیست و سال ها است که فیس بوک با چالش امنیت اطلاعات دست و پنجه نرم می نماید. شبکه اجتماعی مذکور در سال 2018 میلادی ویژگی را غیرفعال کرد که به کاربران اجازه می داد با استفاده از شماره تماس کاربر دیگری را جستجو نمایند. این امر پس از آن رخ داد که شرکت کمبریج آنالایتیکا به اطلاعات 87 میلیون کاربر فیس بوک بدون رضایت آنان دسترسی یافت.

در دسامبر 2019 میلادی نیز محققان امنیت سایبری اکراینی مخزن اطلاعاتی حاوی نام، شماره تماس و نام کاربری بیش از 267 میلیون کاربر فیس بوک (که بیشتر در آمریکا ساکن بودند) را در فضای مجازی کشف کردند. البته هنوز معین نیست اطلاعاتی که به تازگی فاش شده با این مخزن مرتبط باشد.

از سوی دیگر خبرگزاری رویترز به بیانیه فیس بوک در این باره اشاره می نماید. طبق این بیانیه اطلاعات مذکور بسیار قدیمی و مربوط به اختلالی هستند که در آگوست 2019 میلادی رفع شده است.،مهر

منبع: ایران آنلاین

به "افشای اطلاعات بیش از 500 میلیون کاربر فیس بوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای اطلاعات بیش از 500 میلیون کاربر فیس بوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید