آیفون 14 پرو با گوشه های گردتر و ماژول دوربین بزرگ تر عرضه می گردد

به گزارش وبلاگ مستند، بر اساس رندرهای منتشر شده از طرف یکی از افشاگران، به نظر می رسد آیفون 14 پرو از بدنه مبتنی بر گوشه های گردتر بهره می برد تا این بدنه هماهنگی بیشتری با ماژول دوربین بزرگ تر داشته باشد. در همین زمینه باید به طرح های منتشر شده از مدل های تازه آیفون هم اشاره کنیم که در بیشتر آن ها می توانیم گردتر شدن گوشه های بدنه آیفون 14 پرو را ببینیم. این در حالی است که آیفون 14 پرو مکس در این زمینه تفاوت خاصی با نسل قبلی خود ندارد.

آیفون 14 پرو با گوشه های گردتر و ماژول دوربین بزرگ تر عرضه می گردد

ظاهرا تفاوت شعاع گوشه های بدنه آیفون 14 پرو به علت تغییر در میزان ماژول دوربین عملی شده است. همانطور که احتمالا می دانید، اپل تصمیم گرفته برای مدل های پرو آیفون از دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی استفاده کند که سنسور آن نسبت به نسل قبلی حدود 57 درصد بزرگ تر است. باید خاطرنشان کنیم شعاع گوشه های آیفون 12 پرو و 12 پرو مکس هماهنگ با گوشه های ماژول دوربین هستند اما زمانی که اپل برای آیفون 13 پرو و 13 پرو مکس میزان ماژول دوربین را افزایش داد، دیگر دست به گوشه های بدنه این دو گوشی نزد و این هماهنگی از دست رفت. اگرچه تفاوت بین ماژول دوربین 12 پرو مکس و 13 پرو مکس چندان محسوس نیست، اما تفاوت بین ماژول دوربین 12 پرو و 13 پرو به خوبی احساس می گردد.

همانطور که احتمالا می دانید، اپل بعد از سال ها تصمیم گرفته بریدگی نمایشگر مدل های پرو آیفون 14 را کنار بگذارد و برای این دو گوشی از حفره نمایشگر استفاده کند. در ابتدا به نظر می رسید مانند تقریبا تمام گوشی ها فقط شاهد یک حفره نمایشگر خواهیم بود ولی طبق اعلام منابع معتبر، در نمایشگر این دو گوشی با یک حفره دایره ای و یک حفره قرصی شکل روبرو می شویم. در این دو حفره هم دوربین سلفی و سنسورهای مربوط به سیستم فیس آی دی تعبیه می شوند. ضمناً گفته می گردد حاشیه های اطراف نمایشگر این دو مدل پرو حدود 20 درصد باریک تر از نسل قبلی هستند که خبر خوبی برای کاربران محسوب می گردد.

در رابطه با گوشه های بدنه گوشی هم باید بگوییم که برای آیفون 14 و 14 مکس نباید انتظار تغییری را داشته باشیم و احتمالا اپل می خواهد با استفاده از ویژگی هایی مانند ماژول دوربین بزرگ تر، نمایشگر حفره دار و تغییر در گوشه های بدنه، تفاوت بین مدل های پرو و استاندارد را تا حد زیادی افزایش دهد. افشاگری که این رندرهای تازه را منتشر نموده، گفته که در حال آماده سازی رندرهای دقیق تری از این گوشی ها است که به زودی منتشر خواهند شد.

روز گذشته بعلاوه یکی دیگر از افشاگران اعلام نمود که اپل با شرکت چینی BOE برای تامین 25 درصد از نمایشگرهای آیفون 14 به توافق رسیده است. این یعنی شرکت BOE در زمینه تامین نمایشگرهای 3 مدل دیگر آیفون 14 نقشی نخواهد داشت و این نمایشگرها از طرف سامسونگ و ال جی تامین خواهند شد. در هر صورت این یک موفقیت بزرگ برای BOE محسوب می گردد زیرا برای اولین بار می تواند نمایشگرهای نسل تازه آیفون را تامین کند. طی چند سال گذشته این شرکت همکاری محدودی برای تامین نمایشگر مدل های قدیمی آیفون داشته است و ظاهرا کیفیت نمایشگرهای BOE طی این مدت به طور قابل توجهی بهبود یافته اند.

همانطور که احتمالا می دانید، اپل میخواهد در آینده برای آیپدها و مک بوک ها از نمایشگرهای اولد استفاده کند و ظاهرا برای تامین این نمایشگرها با شرکت BOE توافق نامه امضا نموده است. بر اساس گزارش های منتشر شده، شرکت BOE در زمینه فراوری نمایشگرهای اولد با رشد 60 درصد روبرو شده و روزبه روز به رقیب قدرتمندتری برای سامسونگ تبدیل می گردد. در حال حاضر سامسونگ همچنان بزرگ ترین فراوریکننده نمایشگرهای اولد به شمار میرود ولی در رتبه دوم این بازار نام BOE دیده می گردد.

منبع: MacRumors

منبع: دیجیکالا مگ

به "آیفون 14 پرو با گوشه های گردتر و ماژول دوربین بزرگ تر عرضه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیفون 14 پرو با گوشه های گردتر و ماژول دوربین بزرگ تر عرضه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید