5 چیزی که هرگز نباید به دیگران بگویید

به گزارش وبلاگ مستند، برخی از حرف ها و صحبت ها را باید برای خود نگه داشت و بـه هیچ عنوان نباید بـه کسی گفت.

5 چیزی که هرگز نباید به دیگران بگویید

بـه گفته محققان، برخی از حرف ها و صحبت هایی را کـه در مغزتان مرور می گردد یا مثل جرقه ای بـه یک باره بـه ذهنتان خطور می نماید باید یک جایی یادداشت کنید برای خودتان و بـه هیچ عنوان نباید بـه کسی بگویید. در این مطلب از وبلاگ مستند قصد داریم به آنالیز چیزهایی که نباید به دیگران بگویید بپردازیم.

چیزهایی که نباید به دیگران بگویید

افراد پیروز همواره ناگفته هایی را با دیگران دارند که آن ها را راز مهم زندگی خود می دانند، این رازهای مهم صحبت های خاصی نیستند بلکه حرف هایی هستند که شما بسیار با دوستانتان می گویید.

صحبت در خصوص زندگی شخصی

زندگی شخصی شـما هیچ ربطی بـه فرد دیگری ندارد و صحبت کردن درباره مسائل زندگی تان باعث می گردد افراد شـما را انتقاد و قضاوت نمایند. در انتخاب هایی کـه در زندگی تان می کنید باید بـه خودتان توجه داشته باشید. زیرا این کار شـما را از نظرات غیر ضروری دیگران حفظ می نماید.

جنبه های مشخصی از زندگی خود را بـه عنوان راز نگه دارید و همه جزئیات رابطه و زندگی شخصی خود را با دیگران در میان نگذارید. این کار باعث می گردد کـه شـما شایستگی احترام بیشتری نسبت بـه کسانی کـه همه چیز را درباره عادات خوب و بد خود می گویند، داشته باشید.

اقدامات جسورانه و خیرخواهانه از چیزهایی که نباید به دیگران بگویید

بـه اشتراک گذاشتن عمدی کارهای خیریه با دیگران می تواند خودخواهانه باشد و باید از آن اجتناب گردد. یاری کردنتان بـه دیگران یک راز نیست، اما نباید اخبار جهانی گردد. همین مسئله برای شجاعت صدق می نماید. ما هر روز با چالش هایی روبـه رو می شویم و دستاوردهای شـما در این مبارزه ها باید بـه طور مناسب پاداش داده گردد. در مقابل توجه بـه ستایش و قدردانی دیگران باعث می گردد کـه بزرگ بـه نظر برسید.

برای اینکه شناخت بهتری از خود داشته باشید به مطلب اگر این ویژگی ها را دارید، درون گرا هستید سر بزنید.

مسائل خانوادگی

همه خانواده ها ناراحتی دارند و باید تحمل نمایند. با این حال، این چیزی نیست کـه شـما باید بـه جهان بگویید. واضح اسـت اگر چیزی اشتباه وجود دارد، گفتن آن بـه دوستان نزدیک و همسر می تواند بـه کاهش بار آن یاری کند با این حال، گفتن آن بـه کل جهان می تواند باعث بی احترامی گردد و راه را برای قضاوت باز می نماید. همواره بهتر اسـت کـه مسائل خود را بـه طور خصوصی و بـه درستی با خانواده و آن هایی کـه دوست دارید حل کنید.

هدف های شما، از چیزهایی که نباید به دیگران بگویید

بازگو نکردن اهدافتان در واقع می تواند باعث گردد کـه احتمال بیشتری بـه دستیابی آن داشته باشید. مطالعات بر روی تنظیم هدف نشان داده اند کـه تعریف کردن اهدافتان و تحسین شدن برای آن باعث می گردد کـه مغز اندورفین فراوری کند. این باعث می گردد احساس کنید کـه بـه چیزی دست پیدا نموده اید، بنابراین در طولانی مدت برای رسیدن بـه هدف کوشش نمی کنید.

مسائل اقتصادی

همه دوست دارند چیزهای خوب داشته باشند و اگر ما همه چیزهای خوبی را کـه داریم با دیگران بـه اشتراک بگذاریم حسادت آن ها را برانگیخته می کنیم. نگه داشتن دستاوردهای مادی تان بـه شـما این امکان را می دهد کـه به راحتی از آن ها استفاده کنید. بعلاوه فردی متواضع و دوست داشتنی بـه نظر بیایید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب چگونه پدر و مادر را برای ازدواج راضی کنیم؟ را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "5 چیزی که هرگز نباید به دیگران بگویید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 چیزی که هرگز نباید به دیگران بگویید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید