پوشش آموزشی معلمان برای تدریس در فضای مجازی

به گزارش وبلاگ مستند، مدیرکل دفتر فناوری ارتباطات و اطلاعات وزارت آموزش وپرورش از پوشش کل معلمان ذیل طرح آموزش برای تدریس در فضای مجازی خبر داد و گفت: 100 هزار نفر درحال طی کردن این دوره هستند.

پوشش آموزشی معلمان برای تدریس در فضای مجازی

به گزارش وبلاگ مستند، محمود حبیبی با اشاره به زیست بوم نرم افزار شاد در سال جدید تحصیلی اظهار کرد: مشکلاتی که در سال تحصیلی گذشته داشتیم را برطرف کرده ایم و با پایداری بیشتر خدمات را به مردم منتقل می کنیم.

وی اضافه نمود: در حوزه فناوری و زیرساخت و سیستم نرم افزاری در حال اقدام هستیم و به زودی خدمات الکترونیکی را دقیق تر و کامل تر به مردم انتقال می دهیم.

حبیبی در رابطه با موانع پیش روی فناوری اطلاعات در آموزش وپرورش اظهار کرد: از نظر سخت افزاری و تأمین زیرساخت های مورد نیاز کشور شرایطی خاص داریم ولی سعی کردیم با کمترین چالش، بهترین زیرساخت ها را ایجاد و تقویت کنیم.

وی ادامه داد: در حوزه نرم افزاری با چالش های مختلفی روبرو بوده ایم و با سیستم های نرم افزاری متفاوت و عدم یکپارچگی اطلاعات بین سیستم ها روبرو شدیم و تلاش داریم یکپارچگی اطلاعات و فرایندها را ایجاد کنیم تا خدمات بهتری را به مردم ارائه دهیم.

حبیبی در پاسخ به یکی از مخاطب های برنامه ارائه خدمات شاد را رایگان دانست و تأکید کرد: 20گیگابایت اینترنت رایگان و هدیه برای ارائه آموزش ها در این نرم افزار مصرف نمی شود و این میزان اینترنت صرفاً برای تحقیقات دانش آموزی یا محتواهایی است که خارج از برنامه شاد انجام می شود که دروس عملی را نیز دربر می گیرد.

این مقام مسئول تأکید کرد: پهنای باند شبکه شاد رایگان است که اگر خارج از این شبکه از اینترنت استفاده کنند، به هزینه اینترنت اضافه می شود.

حبیبی ادامه داد: نرم افزار شاد برای همه دروس و مقاطع تحصیلی مختلف و دروس عملی و غیره کاربرد دارد.

وی که با رادیو گفتوگو می کرد اضافه نمود: دوره آموزشی الگوی تدریس را به عنوان آموزش ضمن خدمت فرهنگیان آغاز کردیم و 100هزار نفر در حال طی کردن این دوره هستند.

حبیبی از پوشش کل جمعیت معلمان ذیل طرح آموزشی نرم افزار شاد و الگوی آموزش تدریس در فضای مجازی طی سه هفته آینده خبر داد و گفت: آموزش و اطلاع رسانی به خوبی انجام خواهد شد و مسئله ای پیش رو نخواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پوشش آموزشی معلمان برای تدریس در فضای مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوشش آموزشی معلمان برای تدریس در فضای مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید