مراقبت از چشم ها با چند اقدام ساده

به گزارش وبلاگ مستند، بعضی تحقیقات حتی نشان داده اند که آنتی اکسیدان ها با کاهش احتمال ابتلا به بیماری های خاص چشم مانند تخریب لکه زرد (دژنراسیون ماکولا) ناشی از افزایش سن (AMD) می توانند از چشم ها و بینایی شما محافظت نمایند.

مراقبت از چشم ها با چند اقدام ساده

روش های طبیعی زیادی برای مراقبت از چشم ها وجود دارد که سلامت چشم ها را در شرایط مطلوبی نگه داشته و از ناراحتی و آسیب به این عضو مهم و حساس جلوگیری می نماید.

به گزارش ایسنا، روش های طبیعی مراقبت از چشم، انتخابی سالم و غیرتهاجمی برای بهبود سلامت چشم ها و بینایی است.

برای مثال ویتامین های مفید برای چشم ها از جمله آنتی اکسیدان ها در خوراکی های بسیاری موجود هستند. بعضی تحقیقات حتی نشان داده اند که آنتی اکسیدان ها با کاهش احتمال ابتلا به بیماری های خاص چشم مانند تخریب لکه زرد (دژنراسیون ماکولا) ناشی از افزایش سن (AMD) می توانند از چشم ها و بینایی شما محافظت نمایند.

خوارکی هایی مانند انواع بادام، انواع لوبیا، تخم مرغ، ماهی، کلم پیچ، پرتقال، اسفناج، توت فرنگی، سیب زمینی شیرین و غلات غنی از ویتامین برای محافظت از چشم ها بسیاری مفیدند. این خوراکی ها سرشار از آنتی اکسیدان های مختلف از جمله لوتئین و زآگزانتین، انواع امگا 3، ویتامین های C و E و روی هستند. همه این آنتی اکسیدان ها در محافظت از چشم ها نقش به سزایی دارند.

همچنین بعضی از ورزش ها علاوه بر فایده کلی که برای سلامت بدن شما دارند، فوایدی هم برای چشم ها و بینایی به همراه دارند. پیاده روی از جمله ورزش هایی است که فواید زیادی برای سلامت چشم ها دارد.

در حین پیاده روی می توانید از فواید نور خورشید برای سلامتی نیز بهره مند شوید اما از قلم نیاندازید که حتماً عینک آفتابی محافظ UV داشته باشید تا مقدار قرار گرفتن در معرض نور UV کاهش یابد. هم چنین بهتر است از ساعت 8 تا 10 صبح و 2 تا 4 بعدازظهر از بیرون رفتن خودداری کنید.

همچنین توصیه می گردد پس از 20 دقیقه استفاده از صفحات نمایش، 20 ثانیه با نگاه کردن به فاصله ای دور به چشم های خود استراحت بدهید و از بروز علائم ناراحت نماینده ای مانند تاری دید، خشکی چشم ها و خستگی چشم ها جلوگیری کنید.

به گزارش فورآیز، همچنین در نظر داشته باشید که در صورت داشتن عیوب انکساری چشم ها مانند آستیگماتیسم، دوربینی، نزدیک بینی یا پیرچشمی احتمال بروز این علائم در شما بیشتر است. در صورتی که هر گونه نشانه ای از احتیاج به استفاده از عینک داشتید حتما با پزشک متخصص چشم مشورت کنید، چرا که استفاده از عینک های طبی برترین راه چاره برای جبران عیوب انکساری چشم هاست.

منبع: عصر ایران

به "مراقبت از چشم ها با چند اقدام ساده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراقبت از چشم ها با چند اقدام ساده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید