مبلغ یارانه دستمزد چقدر شد؟

به گزارش وبلاگ مستند، طرح پرداخت یارانه دستمزد با هدف تحرک­ بخشی به ایجاد اشتغال در بنگاه ­های خرد، کوچک و میانه و همچنین زمینه­ سازی برای اشتغال دانش­ آموختگان مقاطع تحصیلی دیپلم و بالاتر، ارتقاء مهارت و کسب تجربه از طریق جویندگان کار به خصوص گروه شغل ­اولی­ ها از طریق تعامل با نیروهای متخصـص و با تـجربه، انتـقال یافـته ­های جـدید دانش و فـناوری به بنگاه اقتصادی با ورود نیروی جوان و ارتقاء سطح تولید و سرمایه گذاری در بخش ­های تعاونی و خصوصی تحت­ عنوان یکی از سیاست­ های فعال بازار کار تدوین شده ­است.

مبلغ یارانه دستمزد چقدر شد؟

به نقل از ایسنا، جامعه هدف این طرح را فارغ التحصیلان و جوانان بیکار جویای کار در منطقه ها محروم و کم برخوردار از اشتغال تشکیل می دهند و به موجب آن 30 درصد مبلغ دستمزد نیروی کار به صورت یارانه از طرف دولت و به مدت یک سال به کارفرمایانی که نیروی کار شغل اولی را در بنگاه جذب کنند، پرداخت می شود.

نتایج گزارش عملکرد اجرای طرح یارانه دستمزد نشان می دهد که تا به امروز 38 هزار و 977 نفر از کارجویان و متقاضیان در این طرح ثبت نام کرده اند که از این تعداد 33 هزار و 175 نفر جوینده کار قرارداد بسته و جذب بنگاه شده اند.6807 کارفرما نیز در این طرح ثبت نام و اقدام به جذب نیروی کار کرده اند.

در بین استان های کشور، استان خوزستان بیشترین تعداد داوطلب، کارفرما و قرارداد منعقده را به خود اختصاص داده و کمترین میزان استقبال متعلق به استان خراسان شاقتصادی بوده است.

داوطلبان و جویندگان کار جهت بهره مندی از این طرح باید مدرک تحصیلی دیپلم و بالاتر داشته باشند و سن آن ها از 37 سال تمام بیشتر نباشد؛ شرط سنی برای زنان سرپرست خانوار جوینده کار نیز تا سقف 45 سال معین شده است.

وزارت کار، طرح یارانه دستمزد را با هدف کاهش هزینه های اشتغال نیروی کار تازه برای کارفرما به منظور پایداری و توسعه تولید و اشتغال، افزایش فرصت های شغلی در بازار کار و حمایت از بنگاه های بخش تعاونی و خصوصی به اجرا درآورده که به اعتقاد فعالان اقتصادی، اجرای آن موجب رونق بازار کار و اشتغال در کشور می شود.

میزان یارانه دستمزد، معادل 30 درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار متناسب با سال اجرای طرح است که با توجه به افزایش 57.4 درصدی حداقل دستمزد 1401، مبلغ یارانه دستمزد برای نیروهای کار جذب شده در سال جاری رقمی معادل یک میلیون و 390 هزار تومان خواهد بود.

متقاضیان و کارفرمایان جهت بهره مندی از مزایای این طرح می توانند به سامانه https://pyd.mcls.gov.ir وزارت کار مراجعه و ثبت نام کنند.

منبع: تجارت نیوز

به "مبلغ یارانه دستمزد چقدر شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبلغ یارانه دستمزد چقدر شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید