قابلیت های شهر هخامنشی برای تبدیل شدن به منطقه شاخص گردشگری

به گزارش وبلاگ مستند، کارشناس حفاظت و بازسازی پژوهشکده حفاظت و بازسازی آثار تاریخی- فرهنگی کشور گفت: تپه باستانی ریوی به عنوان یک شهر هخامنشی، قابلیت های بسیاری برای تبدیل شدن به منطقه شاخص گردشگری را دارد. این خبر شما را هر چه بیشتر با قابلیت های شهر هخامنشی آشنا می کند.

قابلیت های شهر هخامنشی برای تبدیل شدن به منطقه شاخص گردشگری

به گزارش ایسنا، فتح الله نیازی در نشست شورای فنی و ارائه طرح ساماندهی و حفاظت سایت موزه تپه تاریخی ریوی اظهار کرد: تمایل و نگرش نسل نو نسبت به گذشته کشور و نیز تاریخ هخامنشی این پتانسیل را به وجود می آورد تا ریوی در آینده توریستان بسکمک را به سوی خود جذب کند.

وی با بیان اینکه همدلی شکل گرفته درباره تحقق این هدف برای تپه باستانی ریوی در استان خراسان شمالی قابل توجه است، بیان کرد: این منطقه شاخص توریستی از نظر تاریخی و هم زیستی دوره ای در منطقه شمال شرق کشور اهمیت و ارزش ویژه ای دارد.

وی بر ضرورت شکل گیری NGO ها به منظور کمک بیشتر به نهادهای دولتی و توسعه توریستی در ریوی تاکید کرد و گفت: باید از پتانسیل های مردم روستای نجف، شهر مانه و سملقان در این زمینه بیشتر استفاده شود.

کارشناس حفاظت و بازسازی پژوهشکده حفاظت و بازسازی آثار تاریخی- فرهنگی کشور اضافه نمود: تا عید نوروز زمان زیادی برای برنامه ریزی و ایجاد زیرساخت های جذب توریست باقی نمانده و باید از این فرصت نهایت استفاده جهت معرفی این منطقه تاریخی انجام شود.

نیازی با اشاره به اینکه روشنگری و اقدامات مسئولان شهری و استانی در خصوص منطقه تاریخی ریوی قابل ستایش است، شرح داد: باید هرچه سریع تر برخی شاخصه ها از جمله راه دسترسی، شن ریزی مسیر، خارج کردن نخاله ها از محوطه را فراهم کرد.

وی اظهار کرد: ریوی با پتانسیل هایی که دارد در آینده به نقطه روشن توریستی کشور تبدیل خواهد شد و باید مردم منطقه را نیز با پتانسیل های درآمدی آن آشنا کنیم تا با همفکری و شکل گیری مجموعه این اقدامات، شاهد اتفاقات خوبی در سایت باستانی ریوی باشیم.

منبع: همگردی

به "قابلیت های شهر هخامنشی برای تبدیل شدن به منطقه شاخص گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قابلیت های شهر هخامنشی برای تبدیل شدن به منطقه شاخص گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید