زاینده رود از بامداد یکشنبه 20تیر در اصفهان جاری می گردد

به گزارش وبلاگ مستند، عضو هیات مدیره نظام صنفی کشاورزان اصفهان گفت: آب زاینده رود از بامداد یکشنبه 20تیرماه از سدنکوآباد (مبارکه) به سمت شرق اصفهان رهاسازی می گردد.

زاینده رود از بامداد یکشنبه 20تیر در اصفهان جاری می گردد

به گزارش از ، حسین محمدرضایی عضو نظام صنفی کشاورزان اصفهان گفت: در جلسه عصر روز چهارشنبه نمایندگان صنف کشاورزان شهرستان اصفهان با مسئولان در استانداری مقرر شد که آب از بامداد روز یکشنبه 20 تیرماه از سد نکوآباد (مبارکه) به سمت شرق اصفهان رهاسازی می گردد.

او با بیان اینکه طبق تصمیم گیری ها آب برای شرق در یک بُنش اختصاص می یابد، اضافه نمود: سهم حقابه کشاورزان شرق اصفهان براساس طومار شیخ بهایی کمی بیشتر از غرب اصفهان است و از این رو اندازه بیشتری به شرق اختصاص می یابد.

عضو نظام صنفی کشاورزان اصفهان افزود: برای بنش شرق در این جلسه قرار شد همه دریچه های صنایع، دهانه مادی های سنتی و کانال های کشاورزی غرب بسته گردد تا به هیچ وجه آبی برداشت نکنند.

محمد رضایی اظهار داشت: یک بنش از 9 تیرماه به کشاورزان و باغداران غرب آب اختصاص یافت و یک بنش هم به شرق می دهند و برای ماه آینده هم مجدد تصمیم گیری خواهد شد.

خروجی سد زاینده رود با هدف توزیع آب برای باغات غرب اصفهان از عصر روز چهارشنبه 9 تیر افزایش یافت که حجم آب در نظر گرفته شده 25 میلیون مترمکعب آب به مدت 10 روز است.

منبع:مهر

م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "زاینده رود از بامداد یکشنبه 20تیر در اصفهان جاری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زاینده رود از بامداد یکشنبه 20تیر در اصفهان جاری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید