روشی نوین برای سنتز نوعی نانوحامل ارائه شد

به گزارش وبلاگ مستند، محققان روشی برای سنتز نوعی نانوحامل که به محصولی ختم می شود، ارائه کردند که قادر به حمل انواع مختلف دارو ها است.

روشی نوین برای سنتز نوعی نانوحامل ارائه شد

به گزارش گروه فناوری وبلاگ مستند، محققان روشی برای سنتز نوعی نانوحامل که به محصولی ختم می شود، ارائه کردند که قادر به حمل انواع مختلف دارو ها است. این روش مقیاس پذیر بوده و کارایی بالایی دارد.

پژوهشگران دانشگاه نورث وسترن روش جدیدی برای سنتز نانوذرات ارائه کردند. این تیم تحقیقاتی روشی سریع و جدید برای ساخت نانوذرات از یک پلیمر ساده با قابلیت خودآرایی ارائه کردند.

این روش جدید امکانات جدیدی را برای کاربرد های متنوع از جمله تصفیه آب، تشخیص و تولید سریع واکسن ارائه می دهد که معمولا به انواع مختلفی از مولکول ها نیاز دارد.

با استفاده از یک شبکه پلیمری که در هیدروژل های نانومقیاس (نانوژل) فرو می ریزد، این روش می تواند با کارایی بالای 95 درصد پروتئین ها یا دارو های مولکول کوچک را جذب کند. برای مقایسه، در نظر بگیرید که بازده بارگیری معمولا بین 5 تا 20 درصد برای دیگر سیستم های تحویل نانوذرات است.

ایوان اسکات، از محققان این پروژه گفت: ما از پلیمری استفاده می کنیم که در سراسر محلول آبی شبکه ای گسترده ایجاد می کند. سپس ما این شبکه را وادار می کنیم که فروپاشی کند و با این کار، هر آنچه در داخل محلول وجود دارد را جمع می کند. دارو های موجود در محلول وارد نانوژل شده و این کار با کارایی بالا انجام می شود.

فنفان دو از محققان این پروژه می گوید: این روش همانند ماهیگیری با تور است که ابتدا به دلیل دافعه الکترواستاتیک دام بسط پیدا می کند و پس از هیدراسیون، به دام اندازی مولکول های دارویی انجام می شود.

نتایج این پروژه در قالب مقاله ای در نشریه Nature Communications به چاپ رسیده است. مولکول های موجود در طبیعت نظیر پپتید ها و DNA می توانند به سرعت خودآرایی داده و سپس به ساختار های متنوعی تبدیل شوند. با این حال، تقلید این فرآیند با استفاده از سیستم های پلیمری محدودیت هایی تا کنون داشته است.

فرآیند های توسعه یافته قبلی برای ساخت سامانه های انتقال دارو بسیار زمان بر و پرزحمت است و بازده پایینی دارد. اسکات گفت: کاربرد های بالینی نانوذرات خودآرا به دلیل مسائل مقیاس پذیری و بارگزاری دارو های بزرگ تنها به چند پروتئین ویژه محدود بوده است. ما یک ساز و کار بسیار مقیاس پذیر ارائه کردیم که می تواند تقریبا هر مولکول دارویی را با کارایی بالا بارگیری کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "روشی نوین برای سنتز نوعی نانوحامل ارائه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روشی نوین برای سنتز نوعی نانوحامل ارائه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید