حدود 400 نفر از اعضای طالبان کشته شدند

به گزارش وبلاگ مستند، نزدیک به 400 نفر از اعضای طالبان، طی شبانه روز گذشته، در عملیات نیروهای امنیتی دولت افغانستان کشته و بیش از 200 تن دیگر هم زخمی شدند.

حدود 400 نفر از اعضای طالبان کشته شدند

به گزارش وبلاگ مستند، فواد امان سخنگوی وزارت دفاع افغانستان امروز شنبه اظهار داشت که نیروهای امنیتی این کشور طی بیست و چهار ساعت گذشته در سراسر افغانستان، تعداد 385 تن از اعضای گروه طالبان را کشته و 210 نفر دیگر از این افراد را هم زخمی کرده اند.

امان در همین رابطه افزود: در نتیجه عملیات های نیروهای امنیتی افغانستان در بیست و چهار ساعت گذشته در ولایت های ننگرهار، لوگر، غزنی، پکتیکا، وردک، قندهار، هرات، فراه، جوزجان، سمنگان، هلمند، تخار، بغلان و کاپیسا، 385 تن ار اعضای طالبان کشته و 210 تن دیگر زخمی شدند.

اوضاع امنیتی در افغانستان طی چند هفته گذشته در پی خروج غیر مسئولانه آمریکا بدتر از گذشته شده و نیروهای طالبان در منطقه ها مختلف این کشور در حال پیشروی هستند. اخیراً و در همین رابطه شهر زرنج مرکز ولایت نیمروز به دست اعضای گروه طالبان افتاد.

طی درگیری های هفته های اخیر منطقه ها بسیاری در سراسر افغانستان بین طالبان و نیروهای امنیتی دولت این کشور دست به دست شده است، اما سقوط مرکز یک ولایت در این میان واقعه ای پر اهمیت تلقی می شود.

منبع: مهر

منبع: جام جم آنلاین

به "حدود 400 نفر از اعضای طالبان کشته شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حدود 400 نفر از اعضای طالبان کشته شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید