برای همواره با استرس خداحافظی کنید

به گزارش وبلاگ مستند، اگرچه استرس بخشی اجتناب ناپذیر از زندگی است، چگونه می توان آن را کاهش داد؟

برای همواره با استرس خداحافظی کنید

عدم مدیریت استرس مزمن بر سلامت جسمی و روانی شما تأثیر مستقیم و گاه طولانی مدت می گذارد. در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا به بیان راهکارهای کاهش اضطراب و استرس می پردازیم.

راهکارهای کاهش اضطراب و استرس

خوشبختانه چندین استراتژی مبتنی بر شواهد می تواند به شما در کاهش استرس و بهبود سلامت روانی کلی یاری کند

فعالیت بدنی بیشتر

تحرک جریان خون را افزایش داده و حرکت خون باعث آزادشدن اندورفین می گردد و می تواند خلق وخوی شما را تقریباً آنی بهبود ببخشد. این در حالی است که کم تحرکی منجر به افزایش استرس، خلق بد و بروز اختلالات خواب می گردد. علاوه بر این ورزش منظم بهبود علائم بیماری های رایج سلامت روان مانند اضطراب و افسردگی را نیز در پی دارد. اگر در حال حاضر فردی غیرفعال هستید با فعالیت های ملایم مانند پیاده روی یا دوچرخه سواری آغاز کنید. انتخاب فعالیتی که از آن لذت می برید به افزایش شانس شما برای پایبندی به ورزش در درازمدت یاری می نماید.

پیروی از رژیم غذایی سالم از راهکارهای کاهش اضطراب و استرس

رژیم غذایی شما بر تمام جنبه های سلامتی بدن از جمله سلامت روانی شما تأثیرگذار است. سطح استرس و رژیم غذایی مناسب ارتباط تنگاتنگی با هم دارند. بعضی افراد هنگامی که در مسائل و نگرانی ها غرق می شوند اغلب فراموش می نمایند که خوب غذا بخورند و از میان وعده های شیرین و چرب به عنوان پیش غذا استفاده می نمایند. بهتر است از میان وعده های شیرین پرهیز کنید و از قبل برنامه ریزی کنید که میوه ها و سبزیجات همواره در دسترس باشند. ماهی با سطوح بالای اسیدهای چرب امگا 3 علائم استرس را کاهش می دهد.

کاهش استفاده از وسایل الکترونیکی

گوشی های هوشمند، رایانه ها و تبلت ها بخشی اجتناب ناپذیر از زندگی روزمره بسیاری از مردم هستند. درحالی که این وسایل اغلب برای انجام بسیاری از کارها ضروری هستند استفاده زیاد از آن ها سطح استرس را افزایش می دهد. تعدادی از مطالعات استفاده بیش از حد از تلفن هوشمند و اعتیاد به آیفون را با افزایش سطح استرس و اختلالات سلامت روان مرتبط می دانند.

گذراندن زمان بیش از حد در مقابل صفحه نمایش به طورکلی با سلامت روانی پایین تر و افزایش سطح استرس در بزرگسالان و بچه ها مرتبط است. علاوه بر این زمان طولانی استفاده از صفحه نمایش بر کیفیت خواب نیز تأثیر منفی می گذارد که باز به نوبه خود منجر به افزایش سطح استرس خواهد شد. برای اینکه روابط عاطفی خوبی داشته باشید به مطلب این مردان همواره وفادار می مانند سر بزنید.

مصرف مکمل ها از راهکارهای کاهش اضطراب و استرس

چندین ویتامین و مواد معدنی نقش مهمی در پاسخ استرس و تنظیم خلق وخوی بدن دارند. به این ترتیب کمبود یک یا چند ماده مغذی بر سلامت روان و توانایی شما برای مقابله و کنترل استرس تأثیرگذار است و این یعنی مصرف بعضی مکمل های غذایی در کاهش استرس و بهبود خلق وخو مؤثر واقع می شوند. به عنوان مثال هنگامی که شما به طور مزمن دچار استرس هستید سطح منیزیم شما کاهش می یابد. ازآنجایی که این ماده معدنی نقش مهمی در پاسخ استرس بدن ایفا می نماید مهم است که مطمئن شوید هر روز به میزان کافی منیزیوم دریافت می کنید.

مراقبت از خود

اختصاص زمانی برای تمرین روش های خودمراقبتی به کاهش سطح استرس منجر می گردد. نمونه های عملی عبارت اند از رفتن به پیاده روی در مسیر دلخواه، حمام کردن، خواندن یک کتاب سرگرم نماینده، آماده کردن و آشپزی یک وعده غذایی، انجام تمرینات کششی و ماساژگرفتن. افرادی که خودمراقبتی بیشتری را در برنامه روزانه خود می گنجانند سطوح پایین تری از استرس و افزایش و بهبود کیفیت زندگی را گزارش می نمایند. درحالی که عدم مراقبت از خود با خطر بالاتر استرس و فرسودگی شغلی مرتبط است. وقت گذاشتن برای خود برای داشتن یک زندگی سالم لازم است. خودمراقبتی نباید پیچیده یا پردردسر باشد. در معنای ساده به توجه کافی به رفاه و شادی شخصی اطلاق می گردد.

منبع: سایت هنر زندگی

پیشنهاد مطالعه: مطلب این مردان را هرگز از دست ندهید +ویدیو را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "برای همواره با استرس خداحافظی کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای همواره با استرس خداحافظی کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید