آخرین قیمت مرغ در بازار

به گزارش وبلاگ مستند، براساس مشاهدات میدانی از خرده فروشی های سطح شهر تهران قیمت هر کیلو مرغ گرم کامل 35 تا 37 هزار تومان است و عرضه مرغ تنظیم بازاری نیز محدود به میادین میوه و تره بار و بعضی از مغازه ها شده است.

آخرین قیمت مرغ در بازار

لازم به ذکر است قیمت های ذکر شده حدودی بوده و ممکن است در بعضی منطقه ها بیشتر با کمتر باشد.

در میادین میوه و تره بار نیز هرکیلو مرغ تنظیم بازاری با قیمت 27 هزار و770 تومان و مرغ منجمد تنظیم بازاری نیز با قیمت هر کیلو 20 هزارتومان به مصرف نمایندگان عرضه می گردد.

پیش تر مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی قیمت منطقی مرغ برای مصرف نمایندگان را 28 تا 31 هزار تومان اظهار داشت و گفت که فروش مرغ بیش از 31 هزار تومان یعنی همان نرخ مصوب گرانفروشی بوده و دستگاه های نظارتی باید با آن برخورد نمایند.

عرضه مرغ در بازار بیش از احتیاج کشور/ قیمت مرغ گرم کاهش یافت؟

آنطور که وبلاگ مستند گزارش داده، اسداله نژاد گفت: قیمت کنونی هر کیلو مرغ زنده 17 هزار و 500 تا 19 هزار و 700 تومان و مرغ گرم 29 هزار تا 31 هزار تومان است و روزانه 7 هزار و 500 تا 7 هزار و 600 تن مرغ در سطح کشور عرضه می گردد.

طبق گفته مسئولان انجمن و تشکل ها روزانه 6 هزار و 500 تا 7 هزار تن مرغ مصرف احتیاج کشور است که با توجه به جوجه ریزی صوزت گرفته، عرضه مازاد بر تقاضاست.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: با توجه به تامین صد درصدی احتیاج کشور از محل فراوری داخل، نگرانی از بابت قیمت تا خاتمه سال نداریم.

بنابر آمار سامانه سماصط در آبان 127 میلیون، آذر 130 میلیون قطعه و دی 133 میلیون قطعه جوجه ریزی اجرا شده است.

به گفته اسداله نژاد با وجود آنکه 10 درصد قیمت تمام شده فراوری را جوجه یکروزه تشکیل می دهد، اما به رغم عرضه جوجه با نرخ 10 تا 11 هزار تومان، هر کیلو مرغ دو تا سه هزار تومان کمتر از نرخ مصوب در بازار عرضه می گردد .

آنالیز های میدانی نشان می دهد که قیمت هر کیلو مرغ 28 هزار تا 31 هزار تومان، ران مرغ 29 تا 30 هزار تومان، سینه مرغ 65 هزار تا 68 هزار تومان، فیله مرغ 70 تا 75 هزار تومان و ران مرغ بدون پوست 45 هزار تومان است که کماکان بالاتر از نرخ مصوب قطعه بندی وزارت جهاد عرضه می گردد.

منبع: تجارت نیوز

به "آخرین قیمت مرغ در بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین قیمت مرغ در بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید