کمبود زمین، مشکل اجرای طرح نهضت ملی مسکن در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش وبلاگ مستند، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد کمبود زمین را مشکل اصلی برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان بیان کرد.

کمبود زمین، مشکل اجرای طرح نهضت ملی مسکن در کهگیلویه و بویراحمد

کیامرث حاجی زاده یکی از چالش ها در طرح نهضت ملی مسکن در کهگیلویه و بویراحمد را نبود و کمبود زمین مطرح نمود و گفت: در شهر های یاسوج، باشت و سی سخت با چنین مسئله ای روبرو هستیم.

او سهمیه استان در سال اول دولت سیزدهم را 10 هزار واحد مطرح نمود و افزود: کار ساخت 7 هزار واحد شروع شده، ولی مشکل اصلی در مرکز استان است و تا به امروز عملیات ساخت 700 واحد در مرکز یاسوج شروع شده است.

حاجی زاده می گوید: در طرح جامع، زمینی که به عنوان منابع ملی قابلیت واگذاری داشته باشد وجود ندارد و زمین ها همه کشاورزی است و قرار شد سازمان ملی مسکن و وزارت راه و شهرسازی به ما کمک کنند و خرید زمین را انجام دهند، ولی زمانی که صاحبان زمین متوجه این موضوع شدند، قیمت ها را افزایش دادند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: برای رفع این مشکل طرح هایی در دستور کار داریم و در حال مطالعه آن ها برای مرکز استان هستیم و بدون شک ایثارگران در اولویت طرح نهضت ملی مسکن هستند و قرار شد اداره ها زمین های مازاد خود را برای ساخت مسکن با اولویت کارمندان و ایثارگران واگذار کنند.

این مقام مسئول می گوید: اداره هایی که زمین های مازاد خود را واگذار کنند، تسهیلات بلاعوض دریافت خواهند، اداره هایی هم که زمین دارند، اما کاربری مسکونی ندارد برای ساخت مسکن خانواده شهدا تغییر کاربری داده می شود، ضمن اینکه تا حدودی این مشکل در سی سخت مرتفع شده است.

وبلاگ مستند کهگیلویه و بویراحمد یاسوج

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "کمبود زمین، مشکل اجرای طرح نهضت ملی مسکن در کهگیلویه و بویراحمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود زمین، مشکل اجرای طرح نهضت ملی مسکن در کهگیلویه و بویراحمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید