(تصاویر) کوپه اسپرت GR86؛ محصول جدید تویوتا با همکاری سوبارو

به گزارش وبلاگ مستند، در اواخر سال گذشته میلادی بود که خودروسازی سوبارو با همکاری تویوتا، از کوپه اسپرت جدید خود با نام BRZ رونمایی کرد و وعده داده شد که تویوتا نیز در همکاری مشابهی همزاد این خودرو اسپرت را معرفی کند که در نهایت روز گذشته Toyota GR86 به طور رسمی معرفی و در معرض عموم نهاده شد. این کوپه اسپرت و مالی که قرار است در سال 2022 عرضه گردد، در واقع نمونه تحول یافته همزاد خود یعنی BRZ است که به طور رسمی GR86 نام گرفته است.

(تصاویر) کوپه اسپرت GR86؛ محصول جدید تویوتا با همکاری سوبارو

به گزارش وبلاگ مستند به نقل از Motortrend، از زمان رونمایی خودرو کوپه BRZ سوبارو که با همکاری خودروسازی تویوتا، طراحی و ساخته شده بود، تمام کارشناسان انتظار داشتند که به زودی چنین همکاری به ساخت نمونه مشابه در تویوتا منجر گردد. پایان پس از ماه ها انتظار، همزاد BRZ با همکاری خودروسازی سوبارو در شرکت تویوتا طراحی شد و با نام رسمی Toyota GR86 معرفی گردید. در بیانیه تویوتا، GR مخفف Gazoo Racing، بازوی مسابقه ای این شرکت ژاپنی است. همچنین این همان شناسه دو حرفی است که روی جایگاه ماشین جدید ورزشی ویژه رالی، یعنی GR Yaris قید شده است.

کوپه اسپرت جدید تویوتا که نسخه مشابه کوپه های قبلی این خودرساز است، از نظر مکانیکی با سوبارو BRZ نیز یکسان است. این دو خودروساز با فراوری نسل جدید این کوپه اسپرت و ارزان قیمت، در بازار های جهانی با رقبایی مانند Mazda MX-5 Miata و تا حدودی نیسان 370Z، به مبارزه بپردازد. در واقع این گونه ای جدید از همکاری میان خودروسازان (در این مورد، تویوتا و سوبارو) است با استفاده از روش همکاری مشترک بتوانند هزینه های تحقیق و توسعه را کاهش داده و پروژه هایی با هزینه های اقتصادی کمتر را روانه بازار نمایند.

مشخصات کوپه اسپرت Toyota GR 86

اگر با مشخصات کوپه BRZ سوبارو آشنا هستید، احتمالاً از قبل می توانید تصور کنید که در مدل جدید GR 86 چه خبر است. پیشرانه 2.0 لیتری چهار نسل آخر کوپه های تویوتا به پیشرانه ای 2.4 لیتری تغییر یافته، دقیقاً همانطور که در BRZ جدید نیز وجود دارد. اگرچه تویوتا هنوز در خصوص قدرت و گشتاور خروجی این خودرو اطلاعات دقیقی منتشر نکرده است، اما می توان حدس زد که پیشرانه GR86 کمی قوی تر از سوبارو BRZ باشد. پیشرانه GR86 یک موتور 2.4 لیتری تخت (بوکسر) با قدرت 235 اسب بخار و گشتاور 250 نیوتن متر دارد که می تواند ظرف 6.3 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ثانیه برسد و این 1.1 ثانیه کمتر از نمونه BRZ است. همچنین باید اشاره نمود که تویوتا این خودرو را به دو شکل دارای جعبه دنده شش سرعته دستی و شش سرعته اتوماتیک، عرضه خواهد نمود. البته باید توجه داشت که مدل های انتقال اتوماتیک شامل مجموعه EyeSight مبتنی بر دوربین سوبارو با ویژگی های ایمنی فعال هستند.

کماکان یک خودروی سبک و اسپرت

از آنجا که GR 86 همچنان از یک موتور چهار تایی استفاده می نماید، که سیلندر ها را به صورت عمودی و نه به صورت عمودی در حالت کاملاً متداولتر چهار خطی قرار گرفته است، کاپوت آن بسیار پایین است. از لحاظ ابعادی، تویوتای جدید تقریباً همان اندازه نمونه قدیمی GT86 را دارا است و 1270 کیلوگرم وزن دارد که برای یک خودرو اسپرت بسیار مناسب است. در کوشش برای کشیدن مرکز ثقل اتومبیل اسپرت به سطح زمین، سقف و پنل های گلگیر GR 86 از آلومینیوم ساخته شده و بازنگری هایی نیز در قسمت جایگاه ها و صداگیر ها نیز اجرا شده است. به طور کلی، استحکام پیچشی تقریبا 50 درصد افزایش یافته است، که یک مزیت بالقوه برای رانندگی و راحتی سواری است. بر روی داشبورد، کلید های فیزیکی هماهنگ با فناوری های مدرن GR86 طراحی شده اند تا فارغ از دکمه های لمسی در خودرو های امروزی، سرعت عمل راننده را افزایش دهند. نمایشگر لمسی 8 اینچ برای سیستم سرگرمی و پنل تمام دیجیتال 7 اینچی TFT در پشت فرمان GR86 نصب خواهد شد. تویوتا هنوز اطلاعات دقیقی از قیمت نهایی GR86 منتشر نکرده است، اما انتظار می رود که با شروع پیش فروش این محصول در اواخر امسال میلادی، شاهد قیمت پایه ای بالاتر از 30 هزار دلار باشیم.

تصاویر Toyota GR 86

منبع: فرارو

به "(تصاویر) کوپه اسپرت GR86؛ محصول جدید تویوتا با همکاری سوبارو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) کوپه اسپرت GR86؛ محصول جدید تویوتا با همکاری سوبارو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید